• Zaproszenie na otwarcie wystawy w MBP

W ramach XI obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu we wtorek 29 stycznia 2019 r. o godz. 12.00 w sali wystawowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie przy ul. Moniuszki 2 zostanie otwarta wystawa pt.: „Wiza do życia - dyplomaci, którzy ratowali Żydów”. W wydarzeniu tym weźmie udział Pani Judit Elkin (Miami, USA), która jako dziecko została ocalona z Holokaustu. Szczegóły na plakacie i w zaproszeniu.
    25-01-2019
  • Spotkanie opłatkowe Solidarności

Przewodniczący Rady Powiatu Łańcuckiego Marek Uberman i Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń spotkali się na tradycyjnym opłatku 23 stycznia 2019 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łańcucie z reprezentantami NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” z terenu powiatu łańcuckiego oraz Zarządem Koła Terenowego w Łańcucie Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym Województwa Podkarpackiego NSZZ Solidarność. Wśród zaproszonych gości z Rzeszowa byli: Mieczysław Liber, Bogumiła Stec-Świderska...
    24-01-2019
  • Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Wzorem ubiegłych lat Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej dołącza do obchodów Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Dzień wszystkich muzealnych inicjatyw wyznaczono na 25 stycznia 2019 r. (piątek).
    21-01-2019
  • Starosta Łańcucki ponownie w Zarządzie ZPP

17 stycznia 2019 roku miało miejsce XXIV Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich. W czasie obrad wybrano nowy skład Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej Związku na nową kadencję. Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń ponownie wszedł w skład Zarządu ZPP zostając Wiceprezesem.
    20-01-2019
  • Zmarł Józef BAWOŁ

Wyrazy współczucia dla Rodziny zmarłego Józefa BAWOŁA Radnego Powiatu Łańcuckiego I, III, IV kadencji Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu 2006-2014 zasłużonego dla Ziemi Łańcuckiej składają: Starosta wraz z Zarządem Powiatu, Przewodniczący Rady wraz z Radnymi oraz Pracownicy Starostwa Łańcuckiego
    18-01-2019