• Komunikat Starosty Łańcuckiego z 22 marca 2021 r.

  Starostwo Powiatowe w Łańcucie utrzymuje bezpośrednią obsługę klientów we wszystkich sprawach z  zakresu swojej działalności, z zachowaniem obowiązujących reżimów sanitarnych. Jednocześnie zaleca się, aby  klienci starostwa załatwiali swoje sprawy bez osobistej wizyty w  urzędzie korzystając z innych kanałów komunikacji takich jak: e- mail, ePUAP, poczta tradycyjna.
  22-03-2021
 • Trwa Narodowy Spis Powszechny

  Od 1 kwietnia prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny. Spis jest obowiązkowy, a jego podstawową formą jest samospis internetowy. Ponadto wszystkie osoby, które spiszą się przez Internet mogą wziąć udział w „Loterii Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021” i wygrywać cenne nagrody.
  15-04-2021
 • Przedłużenie większości obostrzeń do 25 kwietnia

  Do 25 kwietnia br., ze względu na sytuację epidemiczną, przedłużono większość obostrzeń. W zakresie hoteli i noclegów dotychczasowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać do 3 maja. Od 19 kwietnia będą otwarte żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dozwolony będzie także sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z pewnymi ograniczeniami.
  14-04-2021
 • 14 kwietnia - Święto Chrztu Polski

  Sejm RP ustanowił Święto Chrztu Polski przyjęciem ustawy 22 lutego 2019 r. W założeniu święto ma na celu „upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”.
  12-04-2021
 • UWAGA PTASIA GRYPA

  W dniu 7 kwietnia 2021 r. Powiatowe Służby Weterynaryjne, otrzymały potwierdzenie z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach o dodatnim wyniku badania laboratoryjnego potwierdzającego wystąpienie ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) w gospodarstwie utrzymującym około 20 tyś. szt. drobiu w gminie Markowa.
  09-04-2021