• Św. Florian patronuje łańcuckim strażakom

  W niedzielę 14 maja 2023 r. do kościoła parafialnego pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Łańcucie zostały wprowadzone relikwie św. Floriana. Relikwiarz patrona strażaków w uroczystej procesji wniósł ksiądz proboszcz Grzegorz Garbacz, który w tym dniu objął funkcję powiatowego kapelana strażaków z KP PSP w Łańcucie oraz jednostek OSP z terenu powiatu łańcuckiego. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp. Adam Szal Metropolita Przemyski, który w KP PSP w Łańcucie poświęcił wóz..
  16-05-2023
 • Tydzień Europy w Saarpfalz

  Delegacje polskich powiatów: łańcuckiego, lubaczowskiego, przemyskiego, krakowskiego, ostrzeszowskiego oraz ukraińskich samorządów świętowały Tydzień Europy w dniu 12 maja 2023 r. w Homburgu, stolicy Powiatu Saarpfalz w Niemczech. Podczas uroczystego spotkania władz samorządowych, partnerów „Międzynarodowego Sojuszu na rzecz pokoju i wspólnoty w Europie” podpisanego 4 lipca 2022 r. miało miejsce wręczenie certyfikatów członkostwa honorowego w EuRegio SaarLorLux+. Sojusz ten jest podstawą...
  15-05-2023
 • Powiat Łańcucki inwestuje w infrastrukturę oświatową

  8 maja 2023 r. w Łańcucie zawarto umowę pomiędzy Powiatem Łańcuckim a spółką Firma Usługowa „GRZEŚKI” Sp. z o.o. reprezentowaną przez Grzegorza Kastoris-Sudoła - Prezesa Zarządu, na modernizację budynku Zespół Szkół nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie wraz z otoczeniem.
  09-05-2023
 • Kwalifikacja wojskowa 2023

  Informujemy, że kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu łańcuckiego przeprowadzona zostanie w terminie od dnia 5 czerwca do dnia 4 lipca 2023 r. Miejscem pracy Powiatowej Komisji Lekarskiej będzie budynek Zespołu Placówek Oświatowych – Bursa Szkolna w Łańcucie przy ul. Armii Krajowej 51D.
  08-05-2023
 • Święto Konstytucji 3 Maja w Łańcucie

  Deszczowa pogoda nie przeszkodziła mieszkańcom powiatu łańcuckiego w uroczystościach Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja obchodzonego w Święto NMP Królowej Polski. W środę 3 maja 2023 r. w kościele farnym w Łańcucie Mszę Św. sprawował ks. proboszcz Grzegorz Garbacz, który na zakończenie dokonał zawierzenia przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Szkaplerznej. W liturgii współuczestniczyli grekokatolicki duchowny Iwan Barabasz dziekan miasta Stryj na Ukrainie i br. Julian Koczwara z Opactwa Cystersów
  03-05-2023