• Światowy Dzień bez Tytoniu 2023: Potrzebujemy żywności, nie tytoniu.

  31 maja 2023 r. WHO i specjaliści zdrowia publicznego z całego świata spotkają się, aby świętować Światowy Dzień bez Tytoniu (WNTD). Tegoroczne hasło brzmi: „Potrzebujemy jedzenia, nie tytoniu”. Globalna kampania 2023 ma na celu podniesienie świadomości na temat alternatywnej produkcji roślinnej i możliwości marketingowych dla rolników tytoniu oraz zachęcenie ich do uprawy zrównoważonych, pożywnych upraw.
  29-05-2023
 • Uwaga! Konkurs!

  Młodzieżowa Rada Powiatu Łańcuckiego ogłasza konkurs na swoje logo. Jeśli chcecie wygrać atrakcyjne nagrody, prześlijcie swoją pracę na mrp@powiatlancut.pl. Nie zapomnijcie dołączyć karty zgłoszeniowej. Termin: do 19/06/2023 23:59.
  23-05-2023
 • Św. Jan Paweł II na muralu w Kraczkowej

  Ks. abp Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski poświęcił 18 maja 2023 r. mural patrona na budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kraczkowej oraz obraz św. Jana Pawła II autorstwa Anny Hadław z Soniny. Z okazji 103. rocznicy urodzin Karola Wojtyły malarka przekazała obraz społeczności szkolnej a jego mniejszą replikę Księdzu Arcybiskupowi. Sekretarz dwóch papieży, Jana Pawła II i Benedykta XVI, przewodniczył Mszy Świętej i wygłosił homilię...
  19-05-2023
 • Św. Florian patronuje łańcuckim strażakom

  W niedzielę 14 maja 2023 r. do kościoła parafialnego pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Łańcucie zostały wprowadzone relikwie św. Floriana. Relikwiarz patrona strażaków w uroczystej procesji wniósł ksiądz proboszcz Grzegorz Garbacz, który w tym dniu objął funkcję powiatowego kapelana strażaków z KP PSP w Łańcucie oraz jednostek OSP z terenu powiatu łańcuckiego. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp. Adam Szal Metropolita Przemyski, który w KP PSP w Łańcucie poświęcił wóz..
  16-05-2023
 • Tydzień Europy w Saarpfalz

  Delegacje polskich powiatów: łańcuckiego, lubaczowskiego, przemyskiego, krakowskiego, ostrzeszowskiego oraz ukraińskich samorządów świętowały Tydzień Europy w dniu 12 maja 2023 r. w Homburgu, stolicy Powiatu Saarpfalz w Niemczech. Podczas uroczystego spotkania władz samorządowych, partnerów „Międzynarodowego Sojuszu na rzecz pokoju i wspólnoty w Europie” podpisanego 4 lipca 2022 r. miało miejsce wręczenie certyfikatów członkostwa honorowego w EuRegio SaarLorLux+. Sojusz ten jest podstawą...
  15-05-2023