Zapraszamy na 43. Powiatowy Rajd Rowerowy

03-06-2024

Starosta Łańcucki, Wójt Gminy Rakszawa i Wójt Gminy Żołynia zapraszają na 43. Powiatowy Rajd Rowerowy Żołynia-Rakszawa-Brzóza Królewska w 80. rocznicę desantu cichociemnych w Żołyni oraz materiałowych zrzutów lotniczych dla żołnierzy Armii Krajowej. Rozpoczęcie w sobotę 8 czerwca 2024 r. Rynek w Żołyni.

PROGRAM:
9.00 - Żołynia - zbiórka na Rynku
9.30 - Żołynia – Miejsce upamiętnienia desantu powietrznego cichociemnych oraz przeprowadzenia lotniczych zrzutów materiałowych - placówka odbiorcza Armii Krajowej o kryptonimie „Paszkot 2”
10.45 - Rakszawa - Prywatne Muzeum Pojazdów Militarnych i Zabytkowych Bogdana Maczugi
12.45 - Brzóza Królewska - przy kościele św. Jana Chrzciciela upamiętnienie Katarzyny i Sebastiana Kazaków zrealizowane przez Instytut Pileckiego w ramach programu „Zawołani po imieniu”
13.00 - Brzóza Królewska – Zespół Szkół im. Jana Pawła II (rozdanie nagród, gorący posiłek i zakończenie rajdu)

Uczestnictwo w formie imiennego wykazu prosimy zgłaszać w terminie do 6 czerwca br. na e-mail: pod numer tel. 17 225 6964 lub w Starostwie Powiatowym w Łańcucie ul. Mickiewicza 8 pok. nr 4 piętro budynku D Opłatę z tytułu uczestnictwa 10 zł od osoby na ubezpieczenie można uiścić podczas rejestracji Uwaga: uczestnicy niepełnoletni powinni jechać pod opieką osoby dorosłej. Długość trasy około 40 km, w tym 10 km drogą szutrową. W przypadku niekorzystnej pogody rajd może zostać odwołany.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!