• Starostwo bez barier

  Dostosowując do wymogów ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w wyremontowanym, zabytkowym budynku w siedzibie Starosty Łańcuckiego przy ul. Mickiewicza 2, zakupiono schodołaz gąsienicowy PTR 160 Levicare i wózek inwalidzki ręczny. Urządzenie to umożliwia bezpieczne pokonywanie barier architektonicznych, takich jak schody. W dwukondygnacyjnym budynku głównym Starostwa jest aż 62 stopnie do pokonania...
  23-12-2020
 • Powiatowy konkursy z wiedzy prawnej

  "Pasieka" - Fundacja Rozwoju i Wsparcia przeprowadziła na terenie Powiatu Łańcuckiego Powiatowy konkursy z wiedzy prawnej. Z uwagi na wymogi sanitarno-epidemiologiczne spowodowane stanem pandemii oraz potrzebę zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa dla uczestników, konkurs został przeprowadzony w formie zdalnej.
  21-12-2020
 • Życzenia świąteczne

  „Bóg się rodzi, moc truchleje …” Życzymy Państwu siły i mocy od betlejemskiego żłóbka na Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy 2021 Rok.
  21-12-2020
 • Betlejemskie Światło Pokoju już w powiecie łańcuckim

  Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Starostwa Powiatowego w Łańcucie. Ten wyjątkowy symbol pokoju i pojednania, z rąk przedstawicieli Komendy Hufca ZHP w Łańcucie dh harcmistrzyni Magdaleny Grzybowskiej-Rogala oraz dh Adama Hadława, odebrała wicestarosta łańcucki Barbara Pilawa-Kraus.
  18-12-2020
 • Czy obronimy łańcuckie rosolisy?

  W imieniu mieszkańców Powiatu Łańcuckiego i Miasta Łańcuta wspieranych przez Posła na Sejm RP Kazimierza Gołojucha wyrażamy zaniepokojenie doniesieniami o planowanym wygaszeniu produkcji w Fabryce Wódek „POLMOS ŁAŃCUT” S.A. w Łańcucie przez nowego właściciela Firmę United Beverages S.A. Starosta, Burmistrz i Poseł tej treści pismo, skierowali 14 grudnia 2020 r. do Williama CAREYA Prezes Zarządu CEO United Beverages S.A. Napisali ...
  18-12-2020