• „NIE DAJ SZANSY HIV!”. Znamy wyniki powiatowego konkursu plastycznego

15 grudnia br. w siedzibie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łańcucie został rozstrzygnięty powiatowy konkurs plastyczny dotyczący problematyki HIV/AIDS dla uczniów szkół ponadpodstawowych, pt. „Nie daj szansy HIV!” Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Starostę Łańcuckiego oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łańcucie.
    20-12-2021
  • Psalm dla Sprawiedliwych

Wieczorem w piątek 17 grudnia 2021 r. w kościele pw. św. Doroty w Markowej miał miejsce koncert zatytułowany: „Psalm dla Sprawiedliwych”. W przedświątecznej scenerii zabytkowej świątyni przy akompaniamencie historycznych instrumentów strunowych, których struny zostały wykonane z tradycyjnego włosia końskiego, rozbrzmiewała piękna, starodawna muzyka. Publiczność była zachwycona koncertem psalmów w wykonaniu Justyny Rekść-Raubo (viola da gamba) oraz Henryka Kasperczaka (lutnie)...
    20-12-2021
  • Fundacja pomogła dzieciom

W Centrum Medycznym w Łańcucie Fundacja Śnieżka postarała się, aby pacjenci Klinicznego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży oraz Dziennego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży mogli dochodzić do zdrowia w ładnie odnowionych wnętrzach. Łańcucki oddział psychiatrii dziecięcej jest jedynym na terenie województwa podkarpackiego i pierwszym z wielu oddziałów w Polsce, w których Fundacja Śnieżka przeprowadzi remont w ramach nowej edycji programu „Dziecięcy Świat w Kolorach”.
    16-12-2021
  • GDDKiA wybuduje rondo przy Bruk-Becie

Andrzej Adamczyk Minister Infrastruktury wraz z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie podjęli decyzję o budowie skrzyżowania w ruchu okrężnym (ronda) na drodze krajowej nr 94 (611,5 km) z drogą powiatową nr 1522R w Krzemienicy. Dzięki staraniom Zarządu Powiatu Łańcuckiego, wspartym uchwałami intencyjnymi Rady Powiatu Łańcuckiego, Rady Miasta Łańcuta, Rady Gminy Łańcut i Rady Gminy Czarna zadanie to uzyskało rządowe dofinansowanie.
    14-12-2021
  • Ofiarom stanu wojennego. Zapal światło wolności.

13 grudnia br. mija 40 lat od wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Mając na uwadze szczególny wymiar tej rocznicy, stanowiącej jedną z najczarniejszych kart polskiej historii II połowy XX wieku, zachęcamy do włączenia się w kampanię społeczną i upamiętnienie ofiar stanu wojennego poprzez zapalenie symbolicznej świeczki w instytucjach i domach 13 grudnia o godz. 19:30.
    13-12-2021