Powiat łańcucki drugim przystankiem na trasie multimedialnego spektaklu ISKRY NIEPODLEGŁEJ

02-03-2023

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to nowoczesny spektakl multimedialny umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych prezentujemy fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty.

CO ZOBACZYCIE ?

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.

Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat ISKIER NIEPODLEGŁEJ.

Iskry Niepodległej w 2023 roku odwiedzą około 100 miejscowości w całej Polsce.

Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne!

LOKALIZACJA

Łańcut, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego im. F. Dzierżanowskiego, ul. Armii Krajowej 51 (obok Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów)

HARMONOGRAM

W związku z dużym zainteresowaniem spektaklem multimedialnym ISKRY NIEPODLEGŁEJ uprzejmie informujemy, że w dniach od 06.03 do 07.03. br. spektakl będzie dostępny w godz. od 10.00 do 13.30 tylko dla zgłoszonych grup.

Do indywidualnego zwiedzania oraz innych niż już zgłoszone grup spektakl będzie dostępny w:

- Niedzielę (05.03.2023 r.) w godz. 12.00-18.00

Poniedziałek (06.03.2023 r.) w godz. 13.00 do 18.00

Wtorek (07.03.2023 r.) w godz. 13.30 do 16.00

Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem projektu jest PKN ORLEN. Trasę wspiera Fundacja ORLEN.

Szczegóły i pełną trasę Iskier Niepodległej znajdziecie na stronie:
https://iskryniepodleglej.pl/

REGULAMIN ZWIEDZANIA