Zmiana organizacji ruchu na ulicy Grunwaldzkiej

20-02-2023

Tymczasowa organizacja ruchu drogowego na ulicy powiatowej Grunwaldzkiej w Łańcucie zostanie wprowadzona od 22 lutego br. (tj. środa) od godziny około 7.00. 

W ramach zmian wynikających z wdrożenia tymczasowej organizacji ruchu, wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy na ulicy powiatowej Grunwaldzkiej (na odcinku od skrzyżowania z ulicą Jagiellońską do skrzyżowania z ulicą Marii Konopnickiej). Odcinek tej ulicy jest jednokierunkowy w stałej organizacji ruchu.  

Powyższa zmiana w ruchu drogowym wynika z konieczności zapewnienia pojazdom budowy możliwości dojazdu do miejsca realizowanej inwestycji tj. budowanej hali sportowej. Dlatego też wjazd na tymczasowo dwukierunkowy odcinek ulicy Grunwaldzkiej (tj. wjazd od strony ulicy Marii Konopnickiej) zostanie umożliwiony i przeznaczony tylko dla oznakowanych pojazdów budowy.

Ponadto na odcinku ulicy Grunwaldzkiej (gdzie wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy), wprowadzony zostanie po prawej stronie ulicy zakaz zatrzymywania się pojazdów co uniemożliwi parkowanie samochodów w miejscach w których dotychczas było to dopuszczalne. Zakaz ten obecnie dotyczy tylko lewej strony ulicy.

Tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie przez okres około jednego roku tj. aż do zakończenia budowy hali sportowej.

Prosimy o bezwzględne podporządkowanie się i przestrzeganie nowego oznakowania, które zostanie ustawione w ciągu ulicy Grunwaldzkiej.