• NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO

Dzięki porozumieniu Zarządu Powiatu Łańcuckiego zMarszałkiem Wojewdztwa Podkarpackiego, wniedzielę 16 września br. na Rynku wŁańcucie będziemy gościć uczestnikw VIIfinału wojewdzkiego konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo. Najlepsi, wyłonieni wŁańcucie, uzyskają nominację do PERŁY - najwyższej nagrody wkategorii produktw tradycyjnych na Targach POLAGRA FARM wPoznaniu.
    30-08-2007
  • Dni Powiatu Łańcuckiego

W dniach od 16 - 29 wrzesnia br. odbędą się po raz kolejny Dni Powiatu Łańcuckiego. Bogaty program zainteresuje zarwno mieszkańcw jak i przybyłych gości. Serdecznie zapraszamy. Program Dni Powiatu.
    28-08-2007
  • Konkurs fotograficzny

W zwiazku zobchodami Dni Powiatu Łańcuckiego zapraszamy do wzięcia udziału wkonkursie fotograficznym: Warto zobaczyć ... - najpiękniejsze miejsca wPowiecie Łańcuckim . Konkurs ma na celu promocję powiatu Łańcuckiego, rozpropagowanie atrakcyjnych miejsc wpowiecie, rozwijanie wrażliwości estetycznej, utrwalanie wkadrze fotograficznym interesujących ludzi oraz niepowtarzalnych, ciekawych, zabawnych chwil izdarzeń.Serdecznie zapraszamy do udziału wkonkursach
    27-08-2007
  • Sytuacja w Łańcuckiej Służbie Zdrowia

Trwająca od dłuższego czasu trudna sytuacja wochronie zdrowia związana zsytuacją strajkową lekarzy nie dotyczy wchwili obecnej Powiatu Łańcuckiego. Wprawdzie lekarze złańcuckiego szpitala wmaju przystąpili do akcji protestacyjnej jednak wcałości postępowania został zachowany rozsądek. Oczywiście odbywały się spotkania, negocjacje zarwno zDyrekcją ZOZ wŁańcucie jak iStarostą Łańcuckim. Wdniu 2sierpnia 2007 roku uzyskano kompromis, dzięki czemu cof
    23-08-2007
  • VI Powiatowa Pielgrzymka z Łańcuta na Jasną Górę

Już po raz szsty, wdniach od 29 lipca do 3sierpnia 2007 r. odbyła się Powiatowa Pielgrzymka zŁańcuta na Jasną Grę, pod hasłem Przypatrzcie się bracia powołaniu waszemu. Organizatorem jak co roku był Edward Krauz pracownik Starostwa Powiatowego wŁańucie Była to jedna z najliczniejszych pielgrzymek odbytych do tej pory. Wzięło wniej udział 68 osb, w przedziale wiekowym od 13 do 70 lat.
    14-08-2007