Nauczycielki ze Zespołu Szkół Nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie na stażu w Cyfrowa Foto (COLORLAND)

15-02-2018

W okresie 30.01.2018-05.02.2018 r. nauczycielki z łańcuckiego Ekonomika – Barbara Cyma i Magdalena Władyka - odbyły staż w ramach projektu pn. „Wsparcie szkolnictwa zawodowego w Powiecie Łańcuckim” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Staż został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Łańcucie. Firmą, która zaprosiła stażystki była Cyfrowa Foto Sp. z o.o. (COLORLAND) w Zaczerniu.

Panie, podczas niezwykle absorbującego tygodnia, miały możliwość poznania struktury firmy, jej poszczególnych działów oraz zakresu zadań wybranych pracowników, wykonywanych w ramach ich codziennych aktywności.

Czas spędzony w firmie Cyfrowa Foto sp. z o.o. zaowocował nie tylko zdobyciem wiedzy merytorycznej. Dużym atutem była część praktyczna, czyli wykonanie prostych zadań pod okiem specjalistów np. w dziale grafiki, wzornictwa, obróbki kolorystycznej czy w dziale składania projektów i druku. Nauczycielki uzyskały praktyczne case study, które z powodzeniem będą mogły wpleść w treści edukacyjne przekazywane na lekcjach.

Cyfrowa Foto (Colorland) prężnie się rozwija, a jej produkty są znane i cenione nie tylko na rynku polskim, ale także na rynkach zagranicznych. To zespół ludzi z pasją, którzy lubią swoją pracę i chętnie dzielą się swoją wiedzą z innymi. Opiekun stażu i współpracownicy z wielką serdecznością zaopiekowali się stażystkami. Dzięki takiej otwartości, udało się zorganizować naprawdę wartościowe zajęcia.
Możliwość obserwowania z bliska codziennego rytmu pracy w firmie, była świetnym uzupełnieniem warsztatu nauczycielskiego. Założenia projektu zostały spełnione w 100%, a zatem oczekiwany rezultat może być tylko jeden - wzrost jakości kształcenia uczniów na kierunku „Technik organizacji reklamy”.

 

Staż zrealizowano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020,

Osi priorytetowej IX Jakość edukacji  i kompetencji w regionie, Działania 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego.