-
Umowa na rozbudowę "obwodnicy miasta Łańcuta" podpisana
Dzisiaj, tj. 18 maja 2018 r. w Łańcucie podpisana została umowa na rozbudowę odcinka DK 94 Łańcut-Głuchów, będącego tzw. obwodnicą miasta Łańcuta (dł. 5,8 km). Wykonawcą prac jest firma Budimex S.A., która zrealizuje tą inwestycję za kwotę brutto 115 847 768,51 zł w terminie 34 miesięcy. Zadanie finansowane jest z budżetu państwa.
18-05-2018 -
Nocne zwiedzanie w Muzeum Polaków Ratujących Żydów
Muzeum Polaków Ratujących Żydów zaprasza 19 maja br. na wyjątkowe, nocne zwiedzanie w ramach Europejskiej Nocy Muzeów, śladem symboli nie tylko w ekspozycji muzeum, ale także w jego otoczeniu.
16-05-2018 -
Zaprojektuj logo Powiatu Łańcuckiego
Starostwo Powiatowe w Łańcucie ogłasza konkurs na projekt logo Powiatu Łańcuckiego. Zaprojektuj i zdobądź NAGRODĘ. Termin nadsyłania prac konkursowych: 28 lipca 2018 r.
16-05-2018 -
O dawnych kresach Rzeczpospolitej w łańcuckim zamku
Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza do udziału w kameralnym cyklu spotkań kulturalno-edukacyjnych „Wspólna ziemia- wspólne niebo”, w ramach którego, w odnowionym wnętrzu II piętra prowadzone będą rozmowy o życiu codziennym i wielokulturowej barwności dawnych kresów Rzeczpospolitej.
16-05-2018 -
Rowerzyści powiatu łańcuckiego pojechali dla niepodległej.
Blisko 200 osób uczestniczyło 12 maja 2018 r. w 35.Powiatowym Rajdzie Rowerowym z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Niemal 50 km trasa wiodąca wśród malowniczych terenów powiatu łańcuckiego przebiegała przez miejsca związane z osobami, które zapisały się w historii Polski.
14-05-2018