• Życzenia na początek roku szkolnego

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019, Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń wraz z Wicestarostą Łańcuckim Barbarą Pilawą-Kraus, zwrócili się do wszystkich wychowawców, nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji z życzeniami wytrwałości i odwagi w kształtowaniu młodych umysłów, aby ten rok szkolny był czasem nowych wyzwań, pomyślnej współpracy oraz wzajemnej życzliwości.
    31-08-2018
  • Nowa hala na nowy rok szkolny

Już od nowego roku szkolnego 2018/2019 uczniowie powiatowych szkół będą korzystać z nowoczesnej hali sportowej. Jej uroczyste otwarcie planowane jest w poniedziałek 3 września 2018 r., właśnie wtedy w Łańcucie odbędzie się wojewódzka inauguracja roku szkolnego.
    28-08-2018
  • Pożegnaliśmy Michała Skrobacza

W poniedziałek 20.08.2018 r. na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie delegacja z powiatu łańcuckiego w składzie Adam Krzysztoń starosta łańcucki, Edward Dobrzański wójt Gminy Czarna, Anna Stróż dyrektor Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej oraz rodzina i bliscy z Łańcuta i Krzemienicy pożegnali Michała Skrobacza, który zmarł 12 sierpnia br. w Krakowie w wieku 88 lat. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczył dr Mateusz Szpytma zastępca prezesa IPN
    21-08-2018
  • Delegacja Powiatu Łańcuckiego na Węgrzech.

Delegacja Powiatu Łańcuckiego pod przewodnictwem wicestarosty Barbary Pilawy-Kraus brała, 20 sierpnia,  udział w uroczystych obchodach Dnia św. Stefana –  najbardziej uroczystego święta narodowe na Węgrzech. W tym dniu, upamiętniającym datę kanonizacji pierwszego węgierskiego króla, uchodzącego za założyciela węgierskiej państwowości, św. Stefana (co nastąpiło 20 sierpnia 1083 roku), świętuje się powstanie państwa węgierskiego.
    21-08-2018
  • 100-lecie Niepodległosci 1918-2018 uroczystości w Kraczkowej.

W dniu 29 lipca 2018 r. w Kraczkowej odbyły się uroczystości związane z obchodami rocznicy 100- lecia Niepodległości Państwa Polskiego. Uroczystości zostały zainaugurowane uroczystą Mszą Św. Za Ojczyznę w kościele parafialnym w Kraczkowej. Po mszy św., pod tablicą Smoleńska obok kościoła , zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.
    03-08-2018