Miliony złotych na powiatową edukację

14-07-2023

Powiat Łańcucki realizuje podczas wakacji szereg inwestycji i remontów w szkołach i placówkach oświatowych, angażując środki finansowe wynoszące wiele milionów złotych. Największą obecnie realizowaną inwestycją oświatową jest projekt pn.: „Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie na rzecz podniesienia jakości edukacji uczniów ZS Nr 1 i ZS Nr 3 w Łańcucie” za 22 mln 711 tys. 292,86 zł, z czego dotacja z Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD Programu Inwestycji Strategicznych wyniosła 11 mln 999 tys. 700,00 zł. Nowa hala sportowa już wyłania się z ziemi, co można zobaczyć na zdjęciach.
  Wartość realizowanej obecnie inwestycji projekt pn.: „Modernizacja budynku Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie wraz z otoczeniem” to kwota 2 mln 179 tys. 560,00 zł z czego dotacja z Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD Programu Inwestycji Strategicznych 1 mln 999 tys. 200,00 zł. Uczniowie będą mieli już wkrótce nowe pracownie i nowoczesną bazę sportową w najbliższym otoczeniu szkoły.
  Już podniosły się standardy kształcenia w nowoczesnej bazie po realizacji projekt pn.: „Przebudowa i wyposażenie obiektów oświatowych Powiatu Łańcuckiego, wraz z wykonaniem parkingów i modernizacją dróg wewnętrznych” w Zespole Szkół Technicznych im. Jana Inglota w Łańcucie za kwotę 12 mln 439 tys. 162,67 zł, z czego Powiat Łańcucki pozyskał na realizację zadań inwestycyjnych w ramach bezkonkursowego podziału środków finansowych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w latach 2020-2021 w kwocie 7 mln 713 tys. 496,00 zł. Więcej informacji o zrealizowanym projekcie na www.powiatlancut.pl
Robert Kochman