Zakończono inwestycje na Terenie Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie

04-06-2023

W niedzielę 4 czerwca 2023 r. miało miejsce uroczyste otwarcie i poświecenie przebudowanego budynku bursy szkolnej przy Zespole Placówek Oświatowych w Łańcucie, będącej jednym z elementów blisko 13 milionowej inwestycji na terenie Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie. Poświęcenia dokonał metropolita przemyski abp Adam Szal. W uroczystości wzięli udział Kazimierz Gołojuch Poseł na Sejm RP, dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej ks. Artur Janiec, proboszcz łańcuckiej fary ks. Grzegorz Garbacz, starosta łańcucki Adam Krzysztoń, wicestarosta łańcucki Barbara Pilawa - Kraus, samorządowcy z terenu powiatu łańcuckiego, Andrzej Dyrda obecny dyrektor oraz Anna Sokołowska i Zdzisław Magoń byli dyrektorzy Zespołu Placówek Oświatowych.

W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiat Łańcucki zrealizował zadanie pn.: „Przebudowa i wyposażenie obiektów oświatowych Powiatu Łańcuckiego, wraz z wykonaniem parkingów i modernizacją dróg wewnętrznych” w Zespole Szkół Technicznych, na które otrzymał łączną dotację w wysokości 7 713 496, 00 zł. W jego ramach dokonano przebudowy budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Łańcucie, przebudowy budynku byłej „Rządcówki” oraz przebudowy dróg wewnętrznych, budowy nowych i modernizacji istniejących chodników oraz budowy ponad 50 miejsc parkingowych w tym 2 miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Łączna wartość zadania wyniosła blisko 13 000 000 zł.