Zmiana organizacji ruchu w centrum miasta – kierowco przygotuj się!

09-05-2016

Na 17 maja br. (wtorek) planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic:  3-go Maja z Plac Sobieskiego w Łańcucie.
Po wprowadzeniu planowanych zmian ulica 3-go Maja stanie się drogą z pierwszeństwem przejazdu, natomiast ulica Plac Sobieskiego  stanie się drogą podporządkowaną.
Zgodnie z przygotowanym i zatwierdzonym projektem organizacji ruchu, na wlocie ulicy Plac Sobieskiego w skrzyżowanie postawione zostaną znaki pionowe B-20 „STOP” oraz wymalowana linia bezwzględnego zatrzymania (tj. znak poziomy P-12).
Ponadto w celu zwiększenia przepustowości skrzyżowania i płynności ruchu na skrzyżowaniu, na wlocie ulicy Plac Sobieskiego wydzielone zostaną dwa pasy ruchu: pas lewoskrętu oraz pas do jazdy na wprost lub w prawo (dotychczas ulica Plac Sobieskiego była drogą jednopasową) oraz postawiony znak pionowy F-10 informujący o obowiązujących kierunkach  jazdy przez skrzyżowanie z określonych  pasów ruchu.

Dodatkowe informacje ;
Wydział Komunikacji  17 225 5540