Zagłosuj na najlepsze książki historyczne 2020!

13-01-2021

  Zagłosuj na książkę Andrzeja Borcza "Obwód Łańcut SZP-ZWZ-AK w latach 1939-1945", która przeszła do finału plebiscytu "Historia zebrana - najlepsze książki historyczne 2020". Wśród wszystkich głosujących organizatorzy rozdzielą zestawy atrakcyjnych książek. W konkursie zagłosować można w okresie od 8 grudnia 2020 r. do 25 stycznia 2021 r.
  Aby zagłosować, należy mieć przy sobie telefon komórkowy zarejestrowany w polskiej sieci komórkowej. Po zagłosowaniu otrzymasz bezpłatny sms, z kodem pozwalającym potwierdzić głos. Twój numeru telefonu nie będzie w żaden sposób wykorzystywany po potwierdzeniu przez Ciebie głosu.
  Zliczamy tylko potwierdzone głosy, tylko potwierdzone głosy biorą również udział w losowaniu nagród.

  Zachęcamy do zagłosowania na książkę pt.: "Obwód Łańcut SZP-ZWZ-AK w latach 1939–1945", która opowiada o wydarzeniach z terenu powiatu łańcuckiego. Zagłosuj link poniżej:

https://historiazebrana.pl/ksiazka,6142413

  Książka "Obwód Łańcut SZP-ZWZ-AK w latach 1939–1945" autorstwa Andrzeja Borcza jest podsumowaniem wieloletnich badań nad konspiracją wojskową działającą w powiecie łańcuckim w okresie II wojny światowej. Autor szczegółowo omawia proces tworzenia struktur organizacyjnych konspiracji SZP-ZWZ-AK oraz ich działalność. Przybliża wszystkie aspekty funkcjonowania Obwodu Łańcut, m.in. działania wywiadu i kontrwywiadu. Interesująco opisuje akcje dywersyjne i sabotażowe, a także odbiór alianckich zrzutów lotniczych. Podejmuje też próbę oceny działań wojskowego podziemia łańcuckiego w czasie akcji „Burza”.
  Monografię wzbogaca obszerny aneks zawierający mapy, zdjęcia, wykazy stanów osobowych, noty biograficzne oraz fragmenty unikalnych wspomnień żołnierzy podziemia łańcuckiego. 

 Link można przesłać do sympatyków, miłośników lokalnej historii AK. Zagłosuj, to znakomita promocja miasta i powiatu łańcuckiego.

  Dla zainteresowanych podajemy kilka linków z recenzjami/omówieniami:

https://histmag.org/Andrzej-Borcz-Obwod-Lancut-SZP-ZWZ-AK-w-latach-1939-1945-recenzja-i-ocena-20732/

https://histmag.org/Plan-powstania-powszechnego-i-akcja-Burza-20753/

https://historykon.pl/obwod-lancut-szp-zwz-ak-recenzja/

https://www.taniaksiazka.pl/obwod-lancut-szp-zwz-ak-w-latach-1939-1945-andrzej-borcz-p-1359804.html

Uwaga, konkurs jest dwuetapowy. Szczegóły poniżej w linku:
https://historiazebrana.pl/harmonogram