UWAGA PRZEDSIĘBIORCY WYKONUJĄCY DROGOWY TRANSPORT KRAJOWY !

02-02-2023

UWAGA PRZEDSIĘBIORCY WYKONUJĄCY DROGOWY TRANSPORT KRAJOWY !

Starostwo Powiatowe Wydział Komunikacji   w Łańcucie przypomina o obowiązku składania oświadczeń w sprawie dostosowania się do nowych wymagań w zakresie bazy eksploatacyjnej przez wszystkich przedsiębiorców posiadających zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego wydanych przed dniem 1 marca 2022 r.  oraz starych licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób lub rzeczy wydanych przez Starostę Łańcuckiego.

Drugim obowiązkiem nałożonym przepisami ustawy o transporcie drogowym jest  coroczne składanie oświadczeń  o liczbie osób zatrudnionych i informacji o średniej arytmetycznej liczby kierowców zatrudnionych przez przedsiębiorcę w terminie do 31 marca za rok poprzedni.