Ogłoszenie CM Łańcut

19-01-2023
  Centrum Medyczne w Łańcucie ul. Paderewskiego 5 zaprasza na profilaktyczne leczenie chorych na migrenę przewlekłą. Jest to nowy program lekowy, który jest przeznaczony dla osób dorosłych cierpiących na migrenę przewlekłą. Rozpoznaje się ją, gdy chory w kolejnych minimum 3 miesiącach z rzędu odczuwa ból głowy, który występuje przez co najmniej 15 dni w miesiącu, z czego przez co najmniej 8 dni jest to ból migrenowy.
  Diagnoza musi zostać potwierdzona przez lekarza przeprowadzającego kwalifikację do programu na podstawie wywiadu, badania przedmiotowego, dokumentacji medycznej pacjenta w tym dzienniczka bólów głowy prowadzonego przez co najmniej 3 ostatnie miesiące oraz dokumentacji potwierdzającej co najmniej dwie próby leczenia profilaktycznego migreny przewlekłej lekami o różnym działaniu w określonych dawkach (do wyboru: kwas walproinowy i jego pochodne, topiramat, amitryptylina).
  Wśród warunków włączenia do programu jest też potwierdzenie braku przeciwwskazań do stosowania toksyny botulinowej typu A i przeciwciał monoklonalnych.

Do leczenia kwalifikują lekarze specjaliści z zakresu neurologii:
lek. Agnieszka Kawa oraz lek. Fatima Olko
Prosimy o kontakt telefoniczny w sprawie umówienia się na termin kwalifikacji do programu:
Gabinet lekarski oddział neurologiczny tel. 17 224 02 19
lek. Agnieszka Kawa tel. 605 442 027
lek. Fatima
 Olko tel. 604 870 880