Narodowe Czytanie „Quo vadis”

29-08-2016

Burmistrz Miasta Łańcuta, Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie, I i II Liceum Ogólnokształcące oraz Grupa Teatralna Parafii Farnej zapraszają na Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza pod patronatem Pary Prezydenckiej w sobotę 3 września 2016 r., na łańcuckich plantach początek o godz. 10.00 (w razie deszczu sala MBP w Łańcucie).
  W programie czytanie fragmentów powieści, inscenizacje w wykonaniu aktorów parafialnej grupy teatralnej oraz uczniów II LO, możliwość otrzymania pamiątkowej pieczęci oraz kiermasz książki. Zapraszamy mieszkańców Powiatu Łańcuckiego do wzięcia udziału w tej cennej inicjatywie, której celem jest zachęcenie do czytania książek.

Zdjęcie Pary Prezydenckiej wraz z materiałami zostały udostępnione przez Kancelarię Prezydenta RP.
  Skan odbitki pieczęci pamiątkowej tegorocznego Narodowego Czytania. Projekt plakatu Aleksandra Przybyło.

Uczniowie II LO w Łańcucie Michał Daszkiewicz, Jakub Mróz i Katarzyna Stafa pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego mgr Marty Kumorek nakręcili amatorski spot, który zachęca do wzięcia udziału w Narodowym Czytaniu „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.
  Zapraszamy do obejrzenia spotu, który jest dostępny tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=WL2LGtgalSU