Nabór wniosków w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” Modułu II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym

13-09-2016

Powiat Łańcucki za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łańcucie rozpoczyna nabór wniosków w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” MODUŁU II (pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym) cykl składania wniosków II.
W ramach ww. programu będą można składać wnioski o dofinansowanie na semestr zimowy roku akademickiego/szkolnego 2016/2017. Nabór wniosków ustala się od 01.09.2016 r. do 10.10.2016 r.
Z programu skorzystać mogą osoby rozpoczynające lub kontynuujące naukę w:
•    szkole policealnej
•    kolegiach
•    studiach I, II stopnia
•    studiach magisterskich jednolitych
•    studiach doktoranckich
•    osoby mające otwarty przewód doktorski poza  stadium doktoranckimi,
które mają orzeczoną niepełnosprawność w stopniu znacznym lub umiarkowanym.
W ramach powyższego programu  osoba niepełnosprawna może uzyskać dofinansowanie poniesionych kosztów nauki, na semestr/półrocze w postaci:
•    dodatku na pokrycie kosztów kształcenia – nie mniej niż 700 zł, maksymalnie 1.000 zł, (dodatek może ulec zwiększeniu w przypadku: pobierania nauki poza miejscem zamieszkani, posiadania ważnej Karty Dużej Rodziny,  gdy wnioskodawca pobiera naukę jednocześnie na dwóch (lub więcej) kierunkach studiów/nauki lub wnioskodawca ponosi dodatkowe koszty z powodu barier w poruszaniu się lub z powodu barier w komunikowaniu się)
•    dodatku na uiszczenie opłaty za przeprowadzenie przewodu doktorskiego – do 4.000 zł,
•    opłaty za naukę (czesne) – równowartość kosztów czesnego w ramach jednej, aktualnie realizowanej formy kształcenia na poziomie wyższym (na jednym kierunku) – niezależnie od daty poniesienia kosztów, przy czym dofinansowanie powyżej kwoty 3.000 zł jest możliwe wyłącznie w przypadku, gdy wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu wnioskodawcy nie przekracza kwoty 583 zł (netto) na osobę.
Zobacz informację na temat pilotażowego programu „Aktywny samorząd” i pobierz wnioski
Pilotażowy program „Aktywny samorząd” finansowany jest  ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych