KOMUNIKAT w sprawie zmiany organizacji w ruchu drogowym

10-03-2016

Zarząd Dróg Powiatowych w Łańcucie informuje, że w związku z zaplanowanymi na czwartek 17 marca 2016 r. uroczystościami otwarcia Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej nastąpi zmiana organizacji ruchu od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych w Łańcucie i w Markowej.
1. W Łańcucie, w celu zabezpieczenia miejsc parkingowych, zostanie wyłączony całkowicie z ruchu Pl. Sobieskiego oraz część ul. Paderewskiego począwszy od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. 3 Maja, a także cała ul. Zamkowa wraz z parkingami przy Synagodze i Kasynie Urzędniczym oraz przy bramie wjazdowej do Muzeum-Zamku w Łańcucie od ul. Kościuszki.

2. W Markowej całkowicie z ruchu zostanie wyłączona droga powiatowa nr 1543 R relacji Markowa-Gać, to jest począwszy od skrzyżowania z drogą powiatową Abigowa-Husów (od POM-u) do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 881 relacji Łańcut-Kańczuga (sklep GS Markowa). Na wyłączony odcinek drogi przebiegającej przez centrum Markowej nie będzie także możliwy wjazd z dróg bocznych. Objazd wyłączonego odcinka drogi będzie wyznaczony w kierunku do skrzyżowania na Górnicy w Husowie. Następnie przejazd w kierunku na Lipnik do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 881 i dalej w kierunku Łańcuta. W dniu 17 marca 2016 r., na całym odcinku wyłączonej z ruchu drogi powiatowej nr 1543 R, po obu stronach jezdni będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się i postoju.

3. Uwaga! W Markowej komunikacja publiczna w dniu 17 marca 2016 r. będzie zmuszona korzystać z objazdów. Pasażerowie będą zabierani z przystanku obok POM-u w Markowej oraz przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 881 Łańcut-Kańczuga (sklep GS Markowa).

4. W Markowej w dniach od 13 marca 2016 r. do 20 marca 2016 r. (niedziela) został wprowadzony ruch wahadłowy na odcinku drogi przylegającej do Muzeum. Do kierowania ruchem została zainstalowana tymczasowa sygnalizacja świetlna.

W imieniu Organizatorów uroczystości przepraszamy za utrudnienia w ruchu drogowym.
Janusz Wolski
Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łańcucie