„Ekonomia w szkole i bibliotece”

28-09-2021

Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie otrzymała dofinansowanie ze środków Narodowego Banku Polskiego na realizację projektu „Ekonomia w szkole i bibliotece”.

Regionalny Projekt będzie realizowany na terenie miasta Łańcuta i Powiatu Łańcuckiego. W ramach projektu zostaną przeprowadzone warsztaty  przez Bogusława Janiszewskiego autora książki "Ekonomia. To o czym dorośli Ci nie mówią" dla uczniów kl. III oraz warsztaty prowadzone przez bibliotekarzy z bibliotek publicznych dla uczniów kl. V - VIII  "Pieniądz i jego funkcja", którym towarzyszyć będzie wystawa „Ekonomia w szkole i bibliotece”.

Zajęcia będą się odbywać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie ul. Moniuszki 2, oraz w 18 bibliotekach publicznych z Powiatu Łańcuckiego. Bibliotekarze wezmą udział w zajęciach edukacyjnych w Centrum Pieniądza NBP w Warszawie.

Dla uczniów biorących udział w warsztatach zostanie przeprowadzony konkurs plastyczny „Z Bankiem na Ty”, którego podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się w Oddziale Okręgowym Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie.     

Głównym celem działań projektu jest poszerzenie wiedzy na temat historii pieniądza wśród uczniów i bibliotekarzy, zapoznanie z instytucjami i usługami bankowymi, z uwzględnieniem roli i misji NBP, kształtowanie odpowiedzialności przy podejmowaniu decyzji finansowych.

(mbp)