Dwa złote medale Mistrzostw Polski dla sióstr Blajer

17-09-2018

W dniach 14-16.09.2018 roku w obiektach  klubu sportowego ,,Tęcza-Społem”  w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski  Juniorek i Juniorów do lat 18 i 23 w Trójboju Siłowym Klasycznym Eliminacje do Mistrzostw Europy Juniorek. Do mistrzostw łącznie zgłoszono 207 zawodników  w tym 69 kobiet i 138 mężczyzn. Łańcut w mistrzostwach reprezentowały siostry bliźniaczki Aleksandra i Gabriela Blajer. Zawodniczki  Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego” ZIELONI ŁAŃCUT”  przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie.

Startujący o medale walczyli w grupach wiekowych i kategoriach wagowych  ustalonych przez Światową Federację Sportów Siłowych (IPF).  Na wynik końcowy składały się wyniki osiągnięte w trzech konkurencjach; w przysiadzie ze sztangą, wyciskaniu sztangi leżąc klasycznym i martwym ciągu.Rewelacyjny występ w zawodach zaliczyły reprezentantki Łańcuta podopieczne trenera Adama Bieleckiego  które zdobyły dwa złote medale.  Startując po raz pierwszy Mistrzostwach Polski w grupie wiekowej juniorek do lat 18 wywalczyły nominacje na start w Mistrzostwach Europy Juniorek w Kownie – Litwa.

Oto osiągnięte rezultaty:

1.Aleksandra Blajer –  wywalczyła złoty medal  w kategorii wagowej do 52kg.Przysiad 105kg, wyciskanie 60kg i martwy ciąg 112,5kg. Wynik końcowy 285pkt. co dało 358,47 pkt. Wilks'a. Osiągnięty rezultat z przelicznika Wilks'a  uplasował Aleksandrę na trzecim miejscu w Polsce w kategorii OPEN juniorek.

2.Gabriela Blajer – zdobyła złoty medal  w kategorii wagowej do 57kg.Przysiad 110kg, wyciskanie 57,5kg i martwy ciąg 122,5kg. Wynik końcowy 290pkt. co dało 344,60 pkt. Wilks'a. Osiągnięty rezultat z przelicznika Wilks'a  uplasował Gabrysię  na czwartym miejscu w Polsce w kategorii OPEN juniorek.

Siostry są uczennicami I Liceum Ogólnokształcącego  w Łańcucie. Podziękowania kieruję do ich kolegi szkolnego Kacpra Mazurkiewicza który namówił i przekonał dziewczyny do uprawiania trójboju siłowego i pomógł mi w przygotowaniu zawodniczek do startu oraz Justynki Szarek uczennicy II LO w Łańcucie która jeszcze nie startowała ale zrobiła dokumentację fotograficzną naszych występów.