Życzenia Starosty Łańcuckiego na Dzień Strażaka

04-05-2021

Z okazji przypadającego 4 maja Dnia Strażaka, Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń składa strażakom powiatu łańcuckiego podziękowania za wszelką pomoc, niesioną mieszkańcom Ziemi Łańcuckiej.

Drodzy Strażacy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej

Z okazji przypadającego 4 maja Dnia Strażaka pragnę podziękować strażakom powiatu łańcuckiego za wszelką pomoc, niesioną mieszkańcom Ziemi Łańcuckiej.

Miniony rok doświadczył nas wszystkich nie tylko pandemią, która stała się wyzwaniem zarówno dla samorządów jak i dla obywateli, ale również gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi niszczącymi na swej drodze infrastrukturę publiczną i prywatną. Ogrom zniszczeń przerósł możliwości dotkniętych nimi społeczności.

Straż Pożarna zawsze  stawała i staje na wysokości zadania ruszając z pomocą tam, gdzie jest to niezbędne. Codzienne wsparcie jakiego udzielacie Państwo mieszkańcom powiatu łańcuckiego jest nie do przecenienia.

Dziś, współczesne jednostki Państwowej Straży Pożarnej funkcjonują jako nowoczesne wielozadaniowe służby ratownicze, dysponujące nowoczesnym sprzętem oraz szczycą się wysoko wykwalifikowaną kadrą. Wspierane są przez zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Na Państwa barkach spoczywa wielka odpowiedzialność za godne noszenie munduru Straży Pożarnej oraz  bycie przykładem dla młodzieży. Spełniacie Państwo z oddaniem to wielkie moralne wyzwanie, czego dowodem są postawy wielu bohaterów, którzy z narażeniem własnego życia ratowali życie bliźniego. Serdecznie dziękuję wszystkim funkcjonariuszom Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej za odwagę i ofiarną służbę życząc dalszych sukcesów w tej trudnej, niebezpiecznej, pełnej poświęcenia pracy.

Swymi działaniami piszecie Państwo piękną kartę historii Straży Pożarnej w naszej Ojczyźnie, dając Polakom poczucie bezpieczeństwa.

Dziękując z całego serca życzę Państwu wielu sukcesów i dumy z prowadzonych działań. A osoba Św. Floriana, patrona strażaków, niech wspiera Państwa  w każdym podejmowanym działaniu i strzeże przed niebezpieczeństwami.

Starosta Łańcucki

/-/Adam Krzysztoń