Zwycięzcy Powiatowych Eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym wyłonieni

11-05-2018

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Białobrzegach oraz Szkoły Podstawowej w Albigowej zwyciężyli w powiatowych eliminacjach XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. To właśnie drużyny tych szkół będą reprezentować powiat łańcucki w finale wojewódzkim.

Wczoraj uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu powiatu łańcuckiego wzięli udział w eliminacjach do kolejnego etapu XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji oraz Starostwo Powiatowe w Łańcucie odbyły się na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białobrzegach.

Rywalizację szkół rozpoczął test wiedzy oraz test skrzyżowań, do których pytania przygotował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie. Następnie uczestnicy musieli wykazać się praktyczną wiedzą w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz umiejętnością jazdy po rowerowym torze przeszkód. Zadania z pierwszej pomocy przedmedycznej przygotował i oceniał wraz z uczniami I LO w Łańcucie Wojciech Rybak. Natomiast nadzór nad torem przeszkód sprawowali łańcuccy policjanci.

Eliminacje powiatowe szkół podstawowych wygrała czteroosobowa drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Antoniego Tyczyńskiego w Albigowej. Tuż za nią uplasowali się uczniowie Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Białobrzegach. Wśród zespołów gimnazjalnych najwięcej punktów uzyskała młodzież z  Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Białobrzegach. Drugie miejsce przypadło uczniom z Albigowej, trzecie natomiast zajęła drużyna Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kraczkowej.

Największą liczbę punktów wśród uczestników szkół podstawowych zdobył Kamil Salwach z Zespołu Szkół w Białobrzegach. Wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się Hubert Woźniak z białobrzeskiego gimnazjum.

Gratulacje i nagrody zwycięzcom oraz upominki wszystkim uczestnikom złożyli gospodarze zawodów: Adam Krzysztoń – Starosta Łańcucki, Lidia Welc - dyrektor Publicznego Gimnazjum w Białobrzegach, Marek Kurek – dyrektor Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Białobrzegach, Sylwia Zegar – przedstawiciel WORD w Rzeszowie oraz Andrzej Oleszek - Przewodniczący Regionu Przeworsk Podkarpackiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA

Nagrody dla uczestników i zwycięzców turnieju zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łańcucie, Miasto Łańcut, Gminę Łańcut, Gminę Białobrzegi, Gminę Rakszawa, WORD w Rzeszowie oraz przez Podkarpacką Grupę Wojewódzką Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację turnieju, fundatorom nagród, zawodnikom oraz ich opiekunom Komenda Powiatowa Policji w Łańcucie składa serdeczne podziękowania. Zwycięskim drużynom życzymy sukcesów w kolejnych etapach turnieju, dalszego pogłębiania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zarażania swoją pasją innych.

Źródło: KPP Łańcut

fot: WORD Rzeszów