Zwycięstwo drużyny II Liceum Ogólnokształcącego w Turnieju Motoryzacyjnym.

30-04-2009

28 kwietnia odbyła się w Łańcucie kolejna edycja Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.
Celem turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym, kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnik ruchu drogowego, jak również propagowanie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wiedzy motoryzacyjnej.
Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, Komendę Główną Policji, Ministerstwo Infrastruktury, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi.
W naszym powiecie głównymi organizatorami są: Powiatowa Komenda Policji, Automobilklub Rzeszowski, Starostwo Powiatowe oraz Policealna Szkoła Medyczna.
Tegoroczny turniej odbył się na terenie Zespołu Szkół Technicznych, Powiatowego Centrum Kształcenia Praktycznego i Edukacji Zawodowej oraz Bursy Szkolnej w Łańcucie. Do rozgrywek przystąpiły trzyosobowe drużyny z sześciu szkół. Po części pisemnej polegającej na rozwiązaniu testu, uczestników czekała jazda samochodem weryfikująca sprawność w kierowaniu pojazdem, a także badanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Jazda na torze przeszkód została przygotowana i przeprowadzona przez Automobilklub Rzeszowski, którego przedstawiciele dostarczyli pojazdy oraz sędziowali w trakcie konkurencji.
Zwyciężyła drużyna II Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie,
(Zespół Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka)
 pod opieką Pana Macieja Hatalskiego w składzie:
1. Patryk Cedzidło
2. Jakub Kołcz
3. Michał Sądaj.
Miejsce drugie i trzecie na podium przypadło odpowiednio drużynom Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej oraz Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie.
W turnieju wzięły również udział drużyny Zespołu Szkół Tekstylno - Gospodarczych w Rakszawie, Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie oraz Zespołu Szkół Nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie.
Wszystkim drużynom gratulowali i nagrody wręczali Pan inspektor Andrzej Reizer - Komendant Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie oraz Pan Józef Rzepka Wicestarosta Łańcucki. Nagrody były współfinansowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Automobilklub Rzeszowski, Fundację Bezpieczna Droga w Wieluniu oraz Starostwo Powiatowe w Łańcucie.

Opr. Wydział Edukacji i Spraw Społecznych