Zmarła prof. Wanda PÓŁTAWSKA

27-10-2023

We wtorek 31 października 2023 r. pożegnamy prof. Wandę PÓŁTAWSKĄ, o godz. 13.00 msza żałobna w Bazylice Mariackiej w Krakowie oraz ostatnie pożegnanie na parafialnym cmentarzu na Salwatorze w Krakowie o godz. 16.00. Uroczystości będą miały charakter państwowy.
  Jak czytamy na łamach „Gazety Łańcuckiej” z kwietnia 2009 r. Wanda Półtawska w Łańcucie była wielokrotnie. We wtorek 24 marca 2009 r. przyjechała na zaproszenie Starosty Łańcuckiego Adama Krzysztonia, by spotkać się w kościele farnym w Łańcucie z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych i rozmawiać o godności, świętości życia ludzkiego. Następnie spotkała się z nauczycielami szkół ponadgimnazjalnych w II LO w Łańcucie, by wygłosić prelekcję „Wychowanie do miłości”. Spotkania były też okazją do promocji jej książki pt.: „Beskidzkie rekolekcje. Dzieje przyjaźni księdza Karola Wojtyły z rodziną Półtawskich”. Książkę tę wraz z autografem autorki, Zarząd Powiatu Łańcuckiego zakupił do wszystkich powiatowych bibliotek szkolnych. Warto sięgnąć po tę lekturę i inne książki napisane przez nią i o niej.
Tekst: Robert Kochman
Zdjęcia archiwalne: Bernadetta Kochman
Poniżej informacje biograficzne na stronach uczelni i diecezji, z którymi współpracowała prof. Wanda Półtawska
www.kul.pl