Złote dziewczęta z klubu LUKS ZIELONI Łańcut

17-04-2019

W dniach 13 -14.04.2019 r. siedmiu zawodników z  Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego” ZIELONI ŁAŃCUT” startowało w IX Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym juniorów do lat 16, 18, 20, 23 i seniorów które zostały rozegrane w obiektach Targów-Kielce i zarazem były  eliminacjami do Mistrzostw Europy w Luxemburgu.

W zawodach udział wzięło łącznie 326 zawodników w tym 92 panie i 234 panów.

Był to bardzo udany występ dla reprezentantów ziemi łańcuckiej, którzy wywalczyli w Mistrzostwach sześć medali w tym pięć złotych i jeden srebrny.

Oto osiągnięte wyniki:

1.Justyna Szarek (uczennica II LO w Łańcucie) – wywalczyła złoty medal w kategorii wagowej do 52kg w grupie wiekowej juniorek do lat 18 wynikiem 62.5kg i uplasowała się na trzecim miejscu w kategorii OPEN juniorek do lat 18 wynikiem 539.91 p.IPF.

2.Aleksandra Blajer (uczennica I LO w Łańcucie) – zdobyła złoty  medal w  wadze do 52kg w grupie wiekowej juniorek do lat 20 wynikiem 62.5kg a zawody ukończyła na II miejscu w kategorii OPEN juniorek do lat 20 wynikiem 559.91 p.IPF.

3.Gabriela  Blajer  (uczennica I LO w Łańcucie)– zdobyła złoty  medal w  wadze do 57kg w grupie wiekowej juniorek do lat 20 wynikiem 62.5kg a zawody ukończyła na III miejscu w kategorii OPEN juniorek do lat 20 wynikiem 541.03 p.IPF.

4.Marta Sroczyk (absolwentka ZST w Łańcucie) –  zdobyła złoty  medal w  wadze do 52kg w grupie wiekowej seniorek wynikiem 85kg i ukończyła zawody na miejscu IV w kategorii OPEN.

5.Monika Sroczyk (absolwentka ZST w Łańcucie) – zwyciężyła w grupie wiekowej seniorek w wadze do 57kg wynikiem 100kg  i zajęła trzecie miejsce w kategorii OPEN seniorek wynikiem 822,39pkt.IPF.

6.Michał Kojder (absolwent ZST w Łańcucie) – wywalczył srebrny medal w wadze do 93kg w grupie wiekowej juniorów do lat 23 wynikiem 177.5kg a kolega klubowy Karol Budziwół (absolwent ZST w Łańcucie) w tej samej kategorii wagowej zdobył miejsce VI wynikiem 150kg.

W klasyfikacji drużynowej kobiet zawodniczki z Łańcuta ukończyły zawody na trzecim miejscu.

Start w mistrzostwach  był również sprawdzianem formy dla naszych zawodników,  którzy przygotowują się do startu w Mistrzostwach  Świata w dniach 18-25.05.2019 roku w Tokyo – Japonia.

***

Trener zawodników UKS LUKS Zieloni Adam Bielecki dziękuje za wspieranie utalentowanej sportowo młodzieży trenującej w klubie panom Adamowi Krzysztoniowi Staroście Powiatu Łańcuckiego,  Rafałowi Kumkowi Burmistrzowi Miasta Łańcut oraz  Wójtowi  Gminy Rakszawa Jackowi  Szubartowi który wspiera dalszy rozwój  talentów sportowych  sióstr Marty i Moniki Sroczyk mieszkanek Rakszawy.