Zgłoś się do projektu pn. "Nauka to potęgi klucz!"

02-09-2011

Powiat Łańcucki zaprasza do udziału w projekcie

pn. „NAUKA TO POTĘGI KLUCZ”

Nr WND-POKL.09.02.00-18-025/09

realizowanego

w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach,

Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego

Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Zgłoś się do projektu pn. „Nauka to potęgi klucz!”

Z przyjemnością informujemy, że wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2011/2012 rusza II edycja projektu pn. „Nauka  to potęgi klucz!” realizowanego w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Termin rekrutacji: 5 września 2011 r. – 16 września 2011 r.

Godz. przyjmowania zgłoszeń:

Poniedziałek - piątek 7.00 – 15.00.

Pierwszeństwo uczestnictwa w projekcie będą mieli uczniowie/uczennice spełniający następujące założenia:

a)    zameldowanie na obszarze wiejskim, pochodzący z rodziny o niskim dochodzie (tj. do 504,00 zł netto – tj. kwota uprawniająca do otrzymania zasiłku rodzinnego). Spełnienie powyższych kryteriów będzie potwierdzone następującymi dokumentami: kserokopia dokumentu potwierdzającego zameldowanie ucznia/uczennicy, decyzją lub zaświadczeniem o pobieraniu przez rodziców ucznia zasiłku rodzinnego.

Dodatkowo w procesie rekrutacji zostanie zastosowana pozytywna dyskryminacja dziewcząt.

Pozostali uczniowie/uczennice będą rekrutowani wg kolejności zgłoszeń do wyczerpania limitu miejsc przewidzianych na poszczególne formy wsparcia.

Uczestnicy projektu:

Uczestnikiem projektu może zostać uczeń/uczennica zamieszkujący/-a woj. podkarpackie, uczący/-a się w technikach w klasach I – IV, dla których organem prowadzącym jest Powiat Łańcucki tj.:

1)    Zespół Szkół Nr 2 im. J. Kochanowskiego w Łańcucie, ul. Podzwierzyniec 41, 37-100 Łańcut: Technikum Nr 1,

2)    Zespół Szkół Nr 3 im. M. Kopernika w Łańcucie, ul. Farna 10, 37-100 Łańcut: Technikum Nr 2,

3)    Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie, ul. Armii Krajowej 51, 37-100 Łańcut: Technikum Nr 3,

4)    Zespół Szkół Tekstylno – Gospodarczych im. B. Żardeckiego w Rakszawie, 37-111 Rakszawa 325: Technikum w Rakszawie.

Cel projektu:

Celem projektu jest zaoferowanie uczniom/uczennicom szkół zawodowych Powiatu Łańcuckiego możliwości podniesienia i uzupełnienia wiedzy w  zakresie matematyki  oraz języka angielskiego, zapewnienie opieki pedagogiczno - psychologicznej oraz doradztwa zawodowego w zakresie wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej, z wyeliminowaniem stereotypów zawodów związanych z daną płcią, w okresie  od 1.09.2010.r. do 29.06.2012 r.

Proponowane formy wsparcia:

a)    Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne:

·          Matematyka na szóstkę” – Grupa docelowa uczniowie/uczennice klas I - IV techników, grupy 10 - 15 osobowe, 52 godziny lekcyjne, 2 godziny/tygodniowo/grupa: czas trwania zajęć IX 2011 -  IV 2012 – 48 osób. Celem zajęć jest wzrost wiedzy uczniów/uczennic w zakresie matematyki.

·         „English – why not?”. Grupa docelowa uczniowie/uczennice klas I – IV techników, grupa 10 - 15 osobowa, 52 godziny lekcyjne, 2 godziny/tygodniowo/grupa: czas trwania zajęć  IX 2011 - IV 2012 – 48 osób. Celem zajęć jest wzrost wiedzy uczniów/uczennic w zakresie języka angielskiego.

b)   Dodatkowe zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze:

·         „Równe szanse z matematyki”. Grupa docelowa uczniowie/uczennice klas I - IV techników, grupa 10 - 15 osobowa, 52 godziny lekcyjne, 2 godziny/tygodniowo/grupa: czas trwania zajęć  IX 2011 - IV 2012 – 156 osób. Celem zajęć jest uzupełnienie braków wiedzy  uczniów/ennic w zakresie matematyki.

·          „English is easy!”. Grupa docelowa uczniowie/uczennice klas I - IV techników, grupa 10 - 15 osobowa, 52 godziny lekcyjne, 2 godziny/tygodniowo/grupa: czas trwania zajęć  IX 2011 - IV 2012 – 48 osób. Celem zajęć jest uzupełnienie braków wiedzy uczniów/ennic w zakresie języka angielskiego.

c)    Doradztwo i opieka pedagogiczno – psychologiczna:

·         „Szkoła jest dla ludzi”. Grupa docelowa uczniowie/uczennice klas I - IV techników, grupa 10 - 12 osobowa, 26 godzin lekcyjnych, 1 godzina/tygodniowo/grupa: czas trwania zajęć IX 2011 - IV 2012 – 96 osób. Celem zajęć jest wzmocnienie motywacji do nauki, przedstawienie edukacji jako wartości, przeciwdziałanie patologii społecznej i uzależnień oraz wzmocnienie samooceny uczniów/uczennic.

·         „Doradztwo zawodowe, w tym zapoznanie się z zasadą równości szans kobiet i mężczyzn przez uczestników/uczestniczki zajęć”. Grupa docelowa uczniowie/uczennice klas I - IV techników, grupa 10 - 15 osobowa, 14 godziny lekcyjnych, 2 godziny/miesięcznie/grupa: czas trwania zajęć  IX 2011 - III 2012 – 112 osób. Celem zajęć jest wskazanie predyspozycji zawodowych, zaplanowanie kariery zawodowej oraz obalenie stereotypowego postrzegania zawodów wykonywanych przez kobiety i mężczyzn.

Jeśli jesteś zainteresowany/-a uczestnictwem w projekcie, skontaktuj się z Biurem Projektu.

Realizator projektu:                           Biuro projektu:

Powiat Łańcucki,                               I Liceum Ogólnokształcące

ul. Mickiewicza 2                                 im. H. Sienkiewicza

37-100 Łańcut                                     ul. Mickiewicza 3

www.powiat-lancut.com.pl                            pok. nr 2

37-100 Łańcut

tel. 17 225 69 99

Warunkiem zakwalifikowania uczestnika do projektu jest spełnienie wymagań kwalifikacyjnych określonych w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa oraz złożenie dokumentów rekrutacyjnych w wyznaczonym terminie.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego