Zawołana po imieniu - Aniela Nizioł

30-11-2023

Instytut Pileckiego upamiętni Anielę Nizioł zamieszkałą w Łańcucie, zamordowaną za pomoc Żydom w czasie okupacji niemieckiej. Będzie to 35. uroczystość upamiętniająca w ramach programu „Zawołani po imieniu”. Na uroczystości w niedzielę 3 grudnia 2023 r. w Łańcucie zapraszają dr hab. Magdalena Gawin - Dyrektor Instytutu Pileckiego, Adam Krzysztoń - Starosta Łańcucki, dr inż. Rafał Kumek - Burmistrz Łańcuta oraz dr Piotr Szopa - Dyrektor Muzeum-Zamek w Łańcucie. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 od Mszy Świętej w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Łańcucie. Następnie o godz. 12.30 przed Miejską Biblioteką Publiczną w Łańcucie ul. Moniuszki 2 zostaną złożone wiązanki kwiatów po odsłonięciu tablicy upamiętniającej. O wojennej historii rodzin Niziołów i Wolkenfeldów można przeczytać na www.instytutpileckiego.pl .
  Organizatorzy zapraszają serdecznie do wzięcia udziału w uroczystościach.
Folder do pobrania z uroczystości upamiętniających.