Zawodnicy LUKS ZIELONI Łańcut walczyli o medale w Japonii

28-05-2019

W dniach 18 - 25.05.2019 r. w Tokyo - Japonia odbywały się Mistrzostwa Świata w wyciskaniu sztangi leżąc klasycznym i wyciskaniu leżąc (w  sprzęcie). W w/w mistrzostwach łącznie udział wzięło 1094 zawodników którzy podzieleni byli na kategorie wagowe,  grupy wiekowe oraz na kobiety i mężczyzn.

W wyciskaniu leżąc klasycznym dorobek reprezentacji Polski to łącznie 14 medali ( 4 złote, 4 srebrne i 6 brązowych).

Zawodnicy naszego klubu LUKS ,,ZIELONI” Łańcut od 2014 roku przez kolejne lata zawsze wracali z mistrzostw z medalami. Łącznie zdobyli 22 medale w tym 9 złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych. Niestety tym razem nie udało się zdobyć medalu, bywa i tak. Marta Sroczyk ostatecznie zajęła miejsce siódme od tego roku startuje w grupie wiekowej seniorek razem z siostrą Moniką, która wywalczyła miejsce dziesiąte. Z kolei Hubert Kłak startując w grupie wiekowej juniorów do lat 23 spalił trzy swoje podejścia na ciężarze 190 kilogramów mimo iż na treningach wyciskał ciężar ważący 200 kg. Dało o sobie znać zmęczenie podróżą 30 godzin w jedną stronę. Zmiana strefy czasowej różnica czasu (-7 godzin) i zbyt krótki czas na aklimatyzację przed startem.

Serdecznie dziękuję za wspieranie utalentowanej sportowo młodzieży trenującej w klubie panom Adamowi Krzysztoniowi Staroście Powiatu Łańcuckiego,  Rafałowi Kumkowi Burmistrzowi Miasta Łańcut oraz  Wójtowi  Gminy Rakszawa Jackowi  Szubartowi który wspiera  dalszy rozwój  talentów sportowych  sióstr Marty i Moniki Sroczyk mieszkanek Rakszawy.

Wielkie gratulacje dla medalistów i zawodników reprezentujących i promujących nasz kraj oraz ich trenerów.

Tekst i fot. Adam Bielecki