Zasłużeni dla Powiatu Łańcuckiego uhonorowani w Warszawie

09-07-2018

13 czerwca 2018 r. podczas uroczystości w warszawskim Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń wręczył pamiątkowe symbole "Zasłużony dla Powiatu Łańcuckiego"  Janowi Marczakowi i Michałowi Staniszewskiemu za kultywowanie pamięci księdza Jerzego Popiełuszki. Uroczystość miała miejsce w czasie wręczenia przez prezesa IPN w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy  "Krzyża Wolności i Solidarności" blisko pięćdziesięciu działaczom opozycji niepodległościowej w latach 1981–1989. W gronie odznaczonych znalazł się Jan Marczak.

Pamiątkowy symbol "Zasłużony dla Powiatu Łańcuckiego" przyznawany jest przez Zarząd Powiatu Łańcuckiego. Na posiedzeniu w dniu 11 czerwca 2018 r. uhonorowani nim zostali:

Jan Edward Marczak - prezes Służby przy grobie Błogosławionego Ks. Jerzego Poiełuszki za sprowadzenie 18 maja 2007 r. z Warszawy do Łańcuta XXXV Krzyża od Grobu Sługi Bożego Ksiedza Jerzego Popiełuszki z napisem "Zło Dobrem Zwyciężaj", który pielgrzymi zawiesili na kościele farnym w Łańcucie w celu szerzenia kultu Męczennika za wiarę i Ojczyznę na Ziemi Łańcuckiej.

Michał Staniszewski -  członek Służby przy grobie Błogosławionego Ks. Jerzego Poiełuszki za sprowadzenie 18 maja 2007 r. z Warszawy do Łańcuta XXXV Krzyża od Grobu Sługi Bożego Ksiedza Jerzego Popiełuszki z napisem "Zło Dobrem Zwyciężaj", który pielgrzymi zawiesili na kościele farnym w Łańcucie w celu szerzenia kultu Męczennika za wiarę i Ojczyznę na Ziemi Łańcuckiej.

fot. Adam Szymański