Zaprzysiężenie Komendanta Policji w Łańcucie

16-03-2011

16 marca w sali konferencyjnej Urzędu Powiatowego odbyło się zaprzysiężenie nowego komendanta Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie. Został nim Wacław Mazur, będący od maja 2005 roku do marca 2011 komendantem w Przeworsku. Mianowanie otrzymał z rąk szefa Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie nadinspektora Józefa Gdańskiego, który złożył Mu gratulacje i życzył powodzenia w pełnieniu nowych obowiązków. Wacław Mazur podziękował zgromadzonym gościom oraz zapewnił, że wywiąże się z nowych obowiązków. Nowo mianowany komendant zdradził, że ma w planach rozbudowę Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie, oraz - z pomocą współpracowników - poprawienie wizerunku Policji oraz jej relacji z mieszkańcami miasta. W uroczystości wzięli udział samorządowcy z naszego powiatu, Starosta łańcucki Adam Krzysztoń, Burmistrz Łańcuta Stanisław Gwizdak, Proboszcz parafii Łańcut Fara ks. Tadeusz Kocór, prałat senior ks. Władysław Kenar, prokurator Anna Kasprowicz-Babiarz, a przede wszystkim policjanci oraz pracownicy sądu i prokuratury, z którymi komendant będzie współpracował.

Zgromadzeni gościePrzemówienie nadinspektora

Mianowanie Wacława Mazura Przemówienie Starosty Adama Krzysztonia