Zaproszenie na konferencję

15-04-2016

Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych  w Rzeszowie wspólnie z Politechniką Rzeszowską - Centrum Innowacji i Transferu Technologii zapraszają na Konferencję z okazji Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy - Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Przy Pracy i Chorób Zawodowych, która odbędzie się 28 kwietnia 2016 roku w godz. 10-14 w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym Politechniki Rzeszowskiej- al. Powstańców Warszawy 12, bud. V, sala V-18.

Wśród zaproszonych prelegentów są przedstawiciele: Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Rzeszowie, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie, Urzędu Statystycznego w Rzeszowie, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie.

Zakres tematyczny obejmuje m.in. następujące zagadnienia: zatrudnienie w ramach stosunku pracy a umowy cywilnoprawne, obowiązki pracodawców w kontekście bhp wobec nowozatrudnionych, obowiązki pracodawcy w razie wypadku przy pracy, stres a wypadki przy pracy, uznawanie wypadków przy pracy, świadczenia z tytułów wypadków przy pracy, odpowiedzialność pracodawców i obowiązki pracowników w kontekście występowania chorób zawodowych, wybrane problemy orzecznicze w postępowaniu przed sądem w sprawach o świadczenia z ubezpieczenia wypadkowego.

Uczestnictwo w konferencji należy potwierdzać w terminie do 26.04.2016 r. telefonicznie – 17 867 52 18 lub na adres e-mail do pana Wojciecha Dyląga: wojciech.dylag@zus.pl, który jednocześnie udziela wszelkich informacji dotyczących organizacji tego wydarzenia.
W załączeniu wstępny program Konferencji.