Zagłosuj na POLONUSA 2010

14-01-2011

Nasz rodak z Łańcuta Prof. dr hab. Marek Rudnicki jest osobą bardzo zasłużoną i znaną w świecie.

Od wielu lat jedna z chicagowskich rozgłośni radiowych przeprowadza konkurs wybory na "Polonusa" roku w rożnych kategoriach. Najbardziej prestiżowy jest "Polonus" dla działacza polonijnego. W tym roku słuchacze tej rozgłośni wśród wielu innych, nominowali prof. dr. hab. Marka Rudnickiego, luminarza chicagowskiej medycyny, chirurga, znanego działacza społecznego i polonijnego, założyciela Polsko Amerykańskiego Programu Walki z Rakiem Piersi Amber Coalition, Prezesa Światowej Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych.
  Dr Rudnicki należy do tych, którzy żyją tętnem życia swojego środowiska. Jest pomysłodawcą i realizatorem wielu projektów, które służą naszej społeczności. Stąd też, jeśli uznacie Państwo za słuszne, oddajcie głos na prof. dr. Marka Rudnickiego, Polonusa 2010.

Prosimy również zaprosić mailem swoich znajomych do głosowania. Głosować można bowiem tylko raz z jednego komputera, a głosowanie trwa do 31 stycznia 2011 r.

Adres do glosowania: http://www.wietrzneradio.com/polonus_2010.asp

Na jednej ze stron internetowych zebrano kilka informacji o kandydacie na Polonusa 2010:
Dowodem niezwyklej aktywności kandydata na Polonusa 2010 roku są liczne wyróżnienia.  W ub. roku, Kardynał Józef Glemp udekorował dr. Rudnickiego Złotym Medalem za Zasługi dla Kościoła i Narodu (Ecclesiae Populoque Servitium Prasetanti).
  Ostatnio, Kapituła pod przewodnictwem prof. dr hab. Michała Kleberga, Prezesa Polskiej Akademii Nauk, uznała Go "Honorowym Ambasadorem Kongresów Polskich", (uprzednio dostał Platynowy Laur "Ambasadora Spraw Polskich").
  Dr Rudnicki otrzymał Złoty Medal “Pro Gloria Medici” oraz certyfikat za “tytaniczną pracę” włożoną w przygotowanie VII Kongresu Polonii Medycznej.
   Jesienią był odznaczony Złotym Medalem XXX Lecia Solidarności.
  Ostatnio, Pan Wiktor Węgrzyn, Komandor Międzynarodowych Rajdów Katyńskich Warszawa - Katyń - Miednoje - Charków - Bykownia - Kuropaty wręczył prof. dr. Rudnickiemu pamiątkowy Medal “Za Twoje Serce” z próbką Ziemi Katyńskiej, w uznaniu Jego działań na rzecz prawdziwej historii Katynia.
   Prof. dr hab. Marek Rudnicki, MD, PHD, FACS, Professor of Surgery Univ. of Illinois/Chicago jest człowiekiem bardzo przywiązany do swojej Ojczyzny i rodzinnego Łańcuta. Systematycznie przyjeżdża z USA do Łańcuta, o czym pisała w minionych latach "Gazeta Łańcucka". Według wstępnych planów w tym roku będzie w Łańcucie najpewniej w dniach 13-14 marca.

W imieniu samorządu powiatu łańcuckiego bardzo proszę o  rozważenie możliwości zagłosowania, jak również przekazywania mailem powyższej informacji swoim znajomym, rodzinom, studentom i uczniom.
Robert Kochman - Sekretarz Powiatu Łańcuckiego