XVI sesja Rady Powiatu Łańcuckiego

13-04-2016

OBWIESZCZENIE

PRZEWODNICZĄCEGO RADY POWIATU ŁAŃCUCKIEGOz dnia 12 kwietnia 2016 r.w sprawie zwołania XVI SESJI RADY POWIATU ŁAŃCUCKIEGO

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2015 r. Nr 1445 z późn. zm.),

zwołujęXVI SESJĘ RADY POWIATU ŁAŃCUCKIEGO

która odbędzie się 20 kwietnia 2016 r. (środa) o godz. 1500 w Markowej.

W pierwszej części o godz. 1500 w Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej pod nr 1487 przedstawiciele Samorządu Powiatu Łańcuckiego i Gminy Łańcut złożą zapalone znicze pod tablicą upamiętniającą Ofiary Holokaustu i Polaków Ratujących Żydów. Po oficjalnej ceremonii nastąpi zwiedzanie ekspozycji muzealnej.

Następnie około godz. 1600 w sali na parterze Centrum Kultury Gminy Markowa pod nr 1491 będzie realizowany poniższy porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
  2. Ustalenie porządku obrad.
  3. Ocena stanu sanitarnego i sytuacji epidemiologicznej powiatu łańcuckiego za rok 2015.
  4. Sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łańcucie za rok 2015.
  5. Ocena zasobów pomocy społecznej w Powiecie Łańcuckim za rok 2015.
  6. Sprawozdanie z realizacji Programu współpracy Powiatu Łańcuckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie za rok 2015.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zadań samorządu powiatowego z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej, na które przeznacza się środki PFRON na rok 2016.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia w postępowaniu rekrutacyjnym do Bursy Szkolnej wchodzącej w skład Zespołu Placówek Oświatowych w Łańcucie.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Łańcucki.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do realizacji projektu pn. „Wsparcie szkolnictwa zawodowego w Powiecie Łańcuckim” oraz wniesienie wkładu własnego w formie niepieniężnej.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany budżetu powiatu na rok 2016.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Łańcuckiego.
  13. Informacja Starosty Łańcuckiego odnośnie prac Zarządu Powiatu Łańcuckiego w okresie międzysesyjnym oraz sprawozdanie z realizacji uchwał Rady Powiatu z poprzedniej sesji.
  14. Wnioski, oświadczenia i zapytania radnych.
  15. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
  16. Sprawy różne.
  17. Zakończenie.