XVI Jarmark Garncarski w Medyni Głogowskiej

11-07-2011

Medynia Głogowska jest dobrze znana ze swoich tradycji garncarskich. Jej  wizytówką jest Jarmark Garncarski organizowany co roku przez Gminę Czarną oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Czarnej. Poza rozrywką dla całej rodziny uczy on historii, a  dzięki zabawie kształci w dzieciach artystyczną duszę.

W tym roku Jarmark Garncarski współorganizowany był przez Polskie Radio Rzeszów w ramach Podkarpackiej Biesiady, zaś patronat honorowy objął Poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch. Wśród zaproszonych gości pojawił się także Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń. Uczestnicy jarmarku mogli swobodnie zwiedzać zagrodę garncarską i oglądać prezentowane wyroby gliniane oraz rzeźby. Była również możliwość kupienia na kiermaszu tradycyjnej ceramiki i rękodzieła artystycznego.

Zabawę zapewnił koncerty folklorystyczne w którego skład wchodził Zespół Regionalny „Wesele Krzemienickie”, Zespół Pieśni i Tańca „Łańcut”, Kapela „Karczmarze” z Rzeszowa, „Wolanie”, Zespoły śpiewacze „ Czarnianki” i „Dąbrówczanki”. Był także koncert zespołów tanecznych oraz orkiestra dęta. Zabawę zakończyła Biesiada z Radiem Rzeszów. Odbyły się wybory Miss Polska, lista przebojów „Przebojowa 60-tka” oraz zabawa z DJ-em. Głównym sponsorem tegorocznego jarmarku była Perła, zaś patronat medialny  poza Polskim Radiem Rzeszów objęła gazeta codzienna Nowiny i TVP Rzeszów.

Małgorzata Wisz - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Czarnej

Rozpoczęcie jarmarku - prezentacja zaproszonych gości

Poseł Kazimierz Gołojuch

Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń