XIX Rodzinny Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego

14-06-2022

W minioną niedzielę na terenie Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie odbył się XIX Rodzinny Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego pod nazwą „Bądźmy Razem”. Organizatorami wydarzenia byli: Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Przemyślu, Starostwo Powiatowe w Łańcucie oraz Miasto Łańcut. W programie przewidziano szereg atrakcji dla dzieci w tym: gry i zabawy, konkursy z nagrodami, malowanie na streczu, modelowane balony, dmuchańce, lody, popcorn. Dla trochę starszych prowadzone były pokazy sprzętu pożarniczego i policyjnego oraz krótka prezentacja zasad pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wszystkim zebranym czas umilały występy artystyczne osób z niepełnosprawnościami, zespołów tanecznych działających na terenie Powiatu Łańcuckiego oraz artyści z Ukrainy. Swoje stoiska miały też osoby reprezentujące Medyczną Szkołę Policealną w Łańcucie, Zespół Szkół nr 3 w Łańcucie oraz Gabinet Dietetyczny Bonne Sante ze swoim „programem dla duszy i ciała” czyli relaksacyjnymi masażami pleców, zabiegami kosmetycznymi i fryzjerskimi.

Zadbano także o podniebienia uczestników pikniku. Każdy mógł posilić się bograczem, drożdżówką i herbatą. Zaś na osłodę na chętnych czekała wata cukrowa. Nie zabrakło także szerokiej gamy ciast oraz przeróżnych regionalnych pyszności przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich Powiatu Łańcuckiego.

Piękna i słoneczna pogoda sprzyjała dobrej zabawie i uśmiechom wszystkich zebranych. Organizatorzy pikniku serdecznie dziękują przybyłym gościom, wolontariuszom oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji tego przedsięwzięcia.

Więcej fotografii znajdziesz TUTAJ.

Tekst: NORW Caritas w Wysokiej

Fot.: PUW w Rzeszowie, KP PSP w Łańcucie, ZS nr 3 im. M. Kopernika w Łańcucie