XIII SESJA RADY POWIATU ŁAŃCUCKIEGO

05-12-2007
OBWIESZCZENIE
PRZEWODNICZĄCEGO RADY POWIATU ŁAŃCUCKIEGO
z dnia 3 grudnia  2007 r.
w sprawie zwołania XIII SESJI
RADY POWIATU ŁAŃCUCKIEGO
Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1592. z późn. zm.),
zwołuję
XIII SESJĘ RADY
POWIATU ŁAŃCUCKIEGO
która odbędzie się w dniu 12 grudnia 2007 r. (środa) o godz. 13.00  w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Łańcucie, przy ul. Mickiewicza 2 (I piętro).
Porządek obrad obejmuje:
1. Otwarcie sesji.
2. Ustalenie porządku obrad.
3. Informacja dotycząca możliwości współpracy Powiatu Łańcuckiego z firmą EMC Instytut Medyczny S.A. w zakresie ochrony zdrowia.
4. Podjęcie uchwały w sprawie trybu udzielania i rozliczania dotacji z budżetu powiatu dla niepublicznych placówek oświatowo – wychowawczych.
5. Podjęcie uchwały w sprawie odstąpienia od obowiązku przeprowadzenia przetargu na najem części powierzchni budynku położonego w Łańcucie, przy ulicy Piłsudskiego 9 a.
6. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od odwołania darowizny działki oznaczonej w ewidencji gruntów jako 4063/2 położonej w Żołyni.
7. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia Powiatu Łańcuckiego do wspólnej realizacji przedsięwzięcia pn. Regionalna Sieć Szerokopasmowa Rzeszów – wschód.
8. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany budżetu Powiatu Łańcuckiego na rok 2007.
9. Informacja Starosty Łańcuckiego odnośnie prac Zarządu Powiatu Łańcuckiego w okresie międzysesyjnym oraz sprawozdanie z realizacji uchwał Rady Powiatu z poprzedniej sesji.
10. Wnioski, oświadczenia i zapytania radnych.
11. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
12. Sprawy różne.
13. Zakończenie.
PRZEWODNICZĄCY
Rady Powiatu Łańcuckiego
Stanisław PANEK

Na sesji m.in. o planach współpracy z EMC

Do 2012 r. Ministerstwo Zdrowia dało czas na dostosowanie szpitalnych oddziałów do nowych standardów obowiązujących w Unii Europejskiej. W łańcuckim szpitalu europejskich wymogów nie spełniają oddziały chirurgii, ginekologii i położnictwa, które po tej dacie zagrożone byłyby zamknięciem. Remont dotychczasowych pawilonów z wielu przyczyn jest nie możliwy do zrealizowania. Szacunkowy koszt budowy nowego pawilonu szpitalnego, gdzie w przyszłości znalazłyby się te trzy oddziały wynosi 30 mln zł. Zainteresowani dalszym utrzymaniem zagrożonych oddziałów szpitalnych są zarówno Zarząd Powiatu Łańcuckiego, jak i dyrekcja SP ZOZ w Łańcucie, którzy jednak nie dysponują tak wielkimi środkami inwestycyjnymi. Z przeprowadzonych analiz nie ma również możliwości pozyskania w przyszłości na ten cel pieniędzy z budżetu szpitala, samorządu powiatu, czy z państwowej dotacji albo środków pomocowych z UE, dlatego rozpoczęto poszukiwanie najlepszego inwestora, z którym na zasadach partnerskiej współpracy zrealizowano by konieczne inwestycje.
  Na XIII sesji Rady Powiatu Łańcuckiego jednym z punktów obrad będzie zapoznanie się z wstępną koncepcją współpracy Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łańcucie z firmą EMC Instytut Medyczny S.A. w Wrocławiu dziedzinie ochrony zdrowia. Na sesję został zaproszony Piotr Gerber - Prezes Zarządu EMC, który zaprezentuje swoją ofertę i przedstawi działalność swojej firmy. Może to być pierwszy krok do nawiązania w przyszłości szerszej współpracy, jako potencjalnym inwestorem. Więcej informacji o EMC można znaleźć na stronie
www.emc-sa.pl.
  Czy warto skorzystać z doświadczeń innych i czy będzie możliwe nawiązanie współpracy oraz na jakich zasadach już wkrótce zadecydują Radni Powiatu Łańcuckiego, po szczegółowym zapoznaniu się z poszczególnymi koncepcjami działania i z opiniami ekspertów.

Robert Kochman