XI Pielgrzymka Samorządów Terytorialnych

06-05-2020

Już od 10 lat samorządowcy spotykają się wspólnie w Konkatedrze Lubaczowskiej na Pielgrzymce Samorządów Terytorialnych, by oddać w opiekę Matce Bożej Łaskawej swoje Małe Ojczyzny. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną, kolejna jedenasta już pielgrzymka będzie mogła mieć wymiar jedynie duchowy. 

Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie zapraszają do udziału w transmisji uroczystości.
Mszy św. w intencji ojczyzny oraz samorządowców województwa podkarpackiego i lubelskiego przewodniczył będzie Biskup Zamojsko Lubaczowski Marian Rojek. W imieniu samorządowców województwa podkarpackiego i lubelskiego Akt Zawierzenia Małych Ojczyzn Matce Bożej Łaskawej Lwowskiej wypowie Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Msza św. rozpocznie się 7 maja 2020 r. o godz. 17.00.

Jej transmisja będzie udostępniona poprzez stronę internetową Konkatedry Lubaczowskiej: https://konkatedra.zamojskolubaczowska.pl/ na kanale YouTube (panel czerwony „Transmisja na żywo z sanktuarium YouTube”), za pośrednictwem Katolickiego Radia Zamość oraz Telewizji Lubaczów.