X Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla Szkół Podstawowych „Irish Culture Twister”

16-12-2019

10 grudnia 2019 roku obyła się jubileuszowa edycja X Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla Szkół Podstawowych „IRISH Culture Twister”. Organizatorami przedsięwzięcia były nauczycielki języka angielskiego łańcuckiego EKONOMIKA: p. Sylwia Dubiel, p. Magdalena Krowicka oraz p. Anna Krowicka. Tegoroczny konkurs miał miejsce w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego w Łańcucie pod honorowym patronatem Starosty Łańcuckiego.

W tym roku uczniowie szkół podstawowych powiatu łańcuckiego zmagali się z pytaniami konkursowymi dotyczącymi jedynie Irlandii, gdyż tegoroczny konkurs połączony został z podsumowaniem projektu „Zdobywanie nowych doświadczeń zawodowych poprzez staże zagraniczne” w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, w którym łańcucki Ekonomik miał przyjemność uczestniczyć. Były to 4-tygodniowe staże zagraniczne w miasteczku Mallow oraz Sligo dla łącznie 34 uczniów. Uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty i mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia

W konkursie „IRISH Culture Twister” wzięło udział 24 uczniów ze szkół podstawowych powiatu łańcuckiego. Konkurs został zainaugurowany przez Starostę Łańcuckiego pana Adama Krzysztonia. Głównym sponsorem konkursu było Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie – Ekonomik. Pakiet nagród dla uczestników uzupełniło także wydawnictwo Pearson.

Dzięki współpracy z wydawnictwem Oxford University Press, opiekunowie uczestników konkursu wzięli udział w szkoleniu przygotowanym przez panią Beatę Kozioł i Joannę Szymańską pt. „Five minute acitivities - involve them all". W czasie oczekiwania na wyniki konkursu uczniowie klasy fryzjerskiej Zespołu Szkół nr 3 przygotowali mini show fryzjerskie pod czujnym okiem pani Bernadety Mokrzyckiej - Rosół i pani Reginy Rejman. Jak dodaje Pani Mokrzycka – Rosół: „scenka pt. Irlandia miała na celu pokazać piękno i zjawisko świata magii i baśni, lekkość z jaką można zahipnotyzować niezwykłość tego kraju, która przejawia się w soczystej zieleni i charakterystycznej muzyce. Wszystko to wprowadza w klimat scenka elfów szukających wyjścia ze szklanej bańki, jakby chciały uciec z pajęczyny, która je oplata. Ich życie w niewoli jest jak sen o oddechu na zielonej łące, zapachu wiatru, wiary w rzeczy niemożliwe.” Czas umilił również występ Izabeli Kochman, uczennicy z zespołu wokalnego „Ekonomik” prowadzonego przez panią Annę Bednarską, w irlandzkiej piosence biesiadnej o Molly Malone.

Oto wyniki tegorocznej edycji konkursu:

I miejsce: Aniela Krupa, Szkoła Podstawowa w Woli Dalszej

II miejsce: Adam Szybist, Szkoła Podstawowa nr 4 w Łańcucie

III miejsce: Liliana Pelc, Szkoła Podstawowanr 1 w Rakszawie

wyróżnienie: Jagoda Wawrzaszek, Szkoła Podstawowa nr 3 w RakszawieSerdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w tegorocznej edycji konkursu. Gorąco dziękujemy również Dyrekcji Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Łańcucie za udostępnienie pomieszczeń i pomoc w organizacji konkursu.

Let's twist the culture next year!