WYSTAWA PAPIESKA

29-04-2011

Trzy dni przed beatyfikacją, 28 kwietnia, w bibliotece Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Grunwaldzkiej w Łańcucie, przygotowana została okolicznościowa wystawa. Na ten dzień ks. proboszcz Mieczysław Bizior przywiózł pamiątki związane bezpośrednio z Ojcem Świętym, które ma na co dzień w swojej parafii w Kraczkowej: sutannę i pas, ornat, papieskie różańce, medale, naczynia, a nawet bombki choinkowe i szyszki z papieskiego ogrodu. Od momentu beatyfikacji pamiątki te będą relikwiami.
Wystawę otworzyli wspólnie: ks. Mieczysław Bizior, starosta Adam Krzysztoń i dyrektor szkoły Małgorzata Kupis. Niecodzienną ekspozycję obejrzeli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego i I Liceum Profilowanego, nauczyciele i pracownicy szkoły, uczniowie trzecich klas gimnazjów z terenu powiatu łańcuckiego oraz zaproszeni uczniowie klasy 1b Szkoły Podstawowej nr 4 w Łańcucie (noszącej imię Jana Pawła II).
Bernadetta Kochman