Wyniki wyborów do Rady Powiatu Łańcuckiego’2024

08-04-2024

W niedzielnych wyborach 7 kwietnia 2024 r. do Rady Powiatu Łańcuckiego najwięcej głosów 17 tys. 618 zdobył Komitet Wyborczy Wyborców WSPÓLNY POWIAT ŁAŃCUCKI, którego pełnomocnikiem wyborczym jest Adam Krzysztoń. Na kolejnych miejscach znaleźli się KWW ODNOWA ZIEMI ŁAŃCUCKIEJ z wynikiem 11 tys. 620 głosów oraz KWW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY z poparciem 4 tys. 127 wyborców. Komitet obecnego starosty łańcuckiego zdobył 12 mandatów w 21 osobowym składzie Rady Powiatu. Według nieoficjalnych wyników, które podała Powiatowa Komisja Wyborcza w Łańcucie mandat radnego powiatowego zdobyli z:
KWW WSPÓLNY POWIAT ŁAŃCUCKI Barbara PILAWA-KRAUS, Monika Beata ROMAN (okręg nr 1), Zbigniew ŁOZA, Adam Mieczysław KRZYSZTOŃ, Jan KILIAN, Joanna Dorota MURIAS (okręg nr 2), Stanisław PANEK, Marian KUREK (okręg nr 3), Agnieszka RZEPKA, Halina GOLEC, Wincenty MORYCZ, Kamil Marcin CHMIEL (okręg nr 4);
KWW ODNOWA ZIEMI ŁAŃCUCKIEJ Michał Aleksander MAC, Wojciech Jerzy SZURA (okręg nr 1) Janusz Stanisław BESTER, Zbigniew GRAD, Piotr NOWAK (okręg nr 2), Łukasz Jakub RZEPKA, Kamil KILIAN (okręg nr 3), Mariusz Piotr REJMAN (okręg nr 4)
oraz KWW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY Izabela Karolina POMYKAŁA (okręg nr 1).
  Frekwencja w wyborach do Rady Powiatu Łańcuckiego wyniosła 54,60%. Więcej informacji uzyskasz na powiatowej stronie internetowej BIP: http://www.powiat-lancut.itl.pl/
oprac. Robert Kochman Sekretarz Powiatu Łańcuckiego