Wyniki Powiatowego Etapu Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół Podstawowych

27-04-2009

21 kwietnia 2009 r. uczniowie Szkół Podstawowych Powiatu Łańcuckiego mieli okazję wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym podczas etapu powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zorganizowanego przez Powiatową Komendę Policji w Łańcucie oraz Starostwo Powiatowe w Łańcucie. Startujące drużyny powitał Wicestarosta Józef Rzepka.
Uczniowie w części teoretycznej przystąpili do rozwiązania testu opracowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Rzeszowie.
Następnie uczestnicy zmagali się w kolejnych konkurencjach. Musieli pokonać tor przeszkód oraz uczestniczyli w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków, pod kierunkiem ratowników – słuchaczy Policealnej Szkoły Medycznej w Łańcucie.
Rywalizacja wyłoniła następujących zwycięzców:
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Białobrzegach
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Handzlówce
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Woli Dalszej
Indywidualnie najlepszy wynik w teście uzyskała reprezentantka Szkoły Podstawowej w Brzózie Stadnickiej, natomiast tor przeszkód bezbłędnie pokonał uczeń Szkoły Podstawowej w Białobrzegach.
Zwycięscy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zostali nagrodzeni dyplomami, pucharami oraz cennymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi m.in. przez Fundację Bezpieczna Droga w Wieluniu.
Uczestników konkursu gorąco dopingowali zgromadzeni nauczyciele oraz uczniowie. Podziękowania dla pedagogów za przygotowanie uczniów do udziału w zawodach skierował zastępca komendanta Powiatowej Komendy Policji w Łańcucie
opracował Wydział Edukacji i  Spraw Społecznych