WYGRALIŚMY PRZETARG NA CZĘSTOTLIWOŚCI

29-05-2008

W dniu wczorajszym (28.05.2008) na stronach internetowych Urzędu Komunikacji Elektronicznej ukazały się wyniki przetargu na rezerwację częstotliwości z zakresu 3600 - 3800 MHz na obszarze przetargowym 09.2. Ofertę w imieniu obszaru 09.2, obejmującego powiaty niżański; leżajski; przeworski; lubaczowski; rzeszowski; łańcucki i jarosławski, złożył Powiat Łańcucki. Złożona przez nas oferta otrzymała 163 punkty i wygrała przetarg. Rezerwacja będzie uprawniała do wykorzystywania zarezerwowanych częstotliwości do dnia 31 grudnia 2022 roku. Posiadanie rezerwacji jest pierwszym krokiem do stworzenia regionalnej sieci szerokopasmowej w technologii WiMAX. Szeroki dostęp do Internetu dla mieszkańców powiatu jest więc o jeden kroczek bliższy.

W przyszłym tygodniu dojdzie do spotkania liderów wszystkich trzech obszarów przetargowych tj. przedstawicieli Miasta Dębicy, Powiatu Łańcuckiego oraz Miasta Sanok z Zarządem Województwa Podkarpackiego w celu omówienia możliwości współfinansowania realizacji budowy sieci w ramach środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

OGŁOSZENIE O WYNIKACH PRZETARGU NA STRONACH UKE

opracowała