Wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z naszego powiatu ogłosiły wyniki naboru

09-08-2011

W tym roku do chwili obecnej z oferty edukacyjnej Powiatu Łańcuckiego skorzystało prawie 800 gimnazjalistów.
  Jak co roku największym zainteresowaniem cieszyły  się dwa łańcuckie licea ogólnokształcące - I LO i II LO w Zespole Szkół im. J. Korczaka.
Byli również chętni do wyboru liceum o profilu wojskowym i policyjnym, aczkolwiek mamy tutaj jeszcze wolne miejsca. Jeśli któremuś z kandydatów nie udało się dostać do wymarzonej szkoły zapraszamy do Zespołu Szkół nr 2 w Łańcucie, być może klasy mundurowe spełnią takie oczekiwania.
  Oferta edukacyjna Powiatu Łańcuckiego dotyczyła również technikum oraz zasadniczych szkół zawodowych. Tutaj największym zainteresowaniem, zwłaszcza chłopców, cieszył się technik pojazdów samochodowych, nie brakowało chętnych do zawodu technik geodeta, informatyk, mechatronik, technik budownictwa. Dziewczęta chętniej wybierały fryzjerstwo, architekturę krajobrazu, handlowca.
  Szkoły zawodowe posiadają bogatą ofertę edukacyjną i dysponują jeszcze wolnymi miejscami w wielu  atrakcyjnych, poszukiwanych na rynku pracy zawodach. Zachęcamy absolwentów gimnazjum, którzy jeszcze nie podjęli decyzji co do dalszej edukacji do odwiedzenia stron internetowych szkół Powiatu Łańcuckiego. Z pewnością każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Oferujemy dobry poziom nauczania, zajęcia pozalekcyjne z matematyki i języka angielskiego, doradztwo zawodowe, opiekę psychologiczno-pedagogiczną, wyremontowane obiekty szkolne, nowoczesne pracownie dydaktyczne oraz przyjazny klimat. Rekrutacja uzupełniająca trwa do 26 sierpnia.
Zapraszamy.
Wydział Edukacji i Spraw Społecznych