Wręczono nagrody w Powiatowym Konkursie Wielkanocnym.

19-05-2021

Poprawiająca się sytuacja epidemiczna pozwoliła, 18 maja 2021 r., na organizację uroczystego wręczenia nagród w Powiatowym Konkursie Wielkanocnym pod patronatem honorowym Posłów na Sejm RP – Krzysztofa Sobolewskiego i Kazimierza Gołojucha oraz Senatora RP – Stanisława Ożoga. Pierwotnie wydarzenie planowane było na 31 marca br.

Obecni na spotkaniu poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, dyrektor biura posła na Sejm RP Krzysztofa Sobolewskiego Paweł Ciszczoń oraz starosta łańcucki Adam Krzysztoń podkreślili ogromne zaangażowanie oraz wysoki poziom artystyczny prac zgłoszonych do konkursu. Podziękowali również rodzicom, dyrektorom szkół oraz wychowawcom za zachęcenie i wsparcie młodych artystów. Spośród sześciu powiatów województwa podkarpackiego, które odpowiedziały na propozycję organizacji konkursu pod patronatem parlamentarzystów, powiat łańcucki zgromadził największą liczbę prac.

Na konkurs wpłynęło prawie 400 prac konkursowych uczniów w trzech kategoriach wiekowych, klasy I – III, klasy IV – VIII oraz szkoły ponadpodstawowe. Najwięcej prac wpłynęło od uczniów szkół podstawowych, dlatego Komisja w tej kategorii wiekowej osobno oceniała kartki oraz stroiki świąteczne. 19 marca 2021 r. odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej powołanej w celu rozstrzygnięcia konkursu pod przewodnictwem Wicestarosty Łańcuckiego Pani Barbary Pilawy-Kraus. Wyłoniono 5 laureatów oraz 15 wyróżnionych. Prace wykonane były na bardzo wysokim poziomie. Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy i gratulujemy talentów artystycznych.

Nagrody oraz dyplomy wręczyli:

1. w kategorii klasy I – III starosta łańcucki Adam Krzysztoń oraz dyrektor biura posła na Sejm RP Krzysztofa Sobolewskiego Paweł Ciszczoń
  2. w kategorii klasy  IV – VIII wicestarosta łańcucki Barbara Pilawa - Kraus oraz poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch
  3. w kategorii szkoła ponadpodstawowa – starosta łańcucki Adam Krzysztoń oraz asystent  Senatora RP Stanisława Ożoga  Daniel Śmietana

W kategorii wiekowej - uczniowie klas I-III szkół podstawowych – kartka świąteczna:

Tytuł laureata uzyskał Filip Patrzałek - Szkoła Podstawowa im. Ks. Antoniego Tyczyńskiego w Albigowej

1) Milena Smyczek – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Handzlówce

2) Mikołaj Becla – Szkoła Podstawowa im. Ks. Antoniego Tyczyńskiego w Albigowej,

3) Michał Mazur – Zespół Szkół im. Anny Jenke w Rogóżnie

W kategorii wiekowej - uczniowie klas I-III szkół podstawowych – stroik świąteczny:

Tytuł laureata uzyskała Wiktoria Pietraszek – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Ks. Jana Twardowskiego w Łańcucie

1) Paweł Rozwód – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Adama Mickiewicza w Białobrzegach,

2) Filip Lęcznar – Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Krzemienicy,

3) Amelia Gołojuch – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Medyni Głogowskiej

W kategorii wiekowej – uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych -  kartka świąteczna:

Tytuł laureata uzyskała Gabriela Grodecka Szkoła Podstawowa im. Ks. Antoniego Tyczyńskiego w Albigowej

1. Maksymilian Nicpoń - SP im. ks. Jana  Twardowskiego w Brzózie Stadnickiej,
  2. Filip Rusinek - Zespół Szkół im. Anny Jenke w Rogóżnie,
  3. Amelia Mazur - Zespół Szkół im. Anny Jenke w Rogóżnie

W kategorii wiekowej – uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych – stroik świąteczny:

Tytuł laureata uzyskała Kinga Michno – Zespół Szkół im. Obrońców Westerplatte w Dąbrówkach

1) Nikodem Cisek – Szkoła Podstawowa w Węgliskach,

2) Miłosz Grodecki - Szkoła Podstawowa im. Ks. Antoniego Tyczyńskiego w Albigowej,

3) Bartosz Furman - Szkoła Podstawowa im. Ks. Antoniego Tyczyńskiego w Albigowej,

W kategorii wiekowej – uczniowie szkół ponadpodstawowych karta i stroik świąteczny:

Tytuł laureata uzyskała Emilia Lęcznar zam. Czarna– I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie

Wyróżnienia otrzymali:

1) Karina Rachwał zam. Łańcut– II Liceum Ogólnokształcące – Zespół Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie ,

2) Szymon Łukarski zam. Łańcut– Technikum Nr 1 - Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie,

3) Barbara Janczura zam. Łańcut– Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej,

Nagrody ufundowali:  poseł na Sejm RP - Krzysztof Sobolewski, poseł na Sejm RP – Kazimierz Gołojuch, senator RP – Stanisław Ożóg oraz Starosta Łańcucki.

Całość poprowadziła Pani Kamila Konieczny.

Nagrodzone prace można obejrzeć pod linkiem: https://www.powiatlancut.pl/aktualnosci/wyniki-konkursu-wielkanocnego,2931.html