Wojewódzkie Święto Policji

28-07-2017

27 lipca br. w Nisku odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Uroczystości towarzyszyło nadanie sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Nisku oraz wręczenie medali, odznaczeń i awansów na wyższe stopnie. Patronat nad obchodami objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

W uroczystościach wzięli udział m. in.: Wicestarosta Łańcucki Barbara Pilawa- Kraus, Przewodniczący Rady Powiatu Łańcuckiego Stanisław Panek, Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie nadkom. Andrzej Żygadlo, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie mł. insp. Jan Węgrzyn, Wójt Gminy Czarna Edward Dobrzański.

Obchody zainaugurowała Msza Święta w Sanktuarium pw. św. Józefa w Nisku, celebrowana przez Biskupa Sandomierskiego ks. dr Krzysztofa Nitkiewicza.

Uroczysty apel, nadanie sztandaru oraz wręczenie medali odbyło się na niżańskim Rynku. Nadinsp. Andrzej Szymczyk, w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczył Komendantowi Powiatowemu Policji
w Nisku - mł. insp. Januszowi Śniosowi sztandar ufundowany przez darczyńców.

Medale za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji, "Za Zasługi dla Policji" otrzymali: Stanisław Panek Przewodniczący Rady Powiatu oraz Edward Dobrzański Wójt Gminy Czarna.

Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju został odznaczony nadkom. Andrzej Żygadło Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie

Wśród innych zasłużonych znalazł się również Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak, który odebrał medal „Za zasługi dla Policji” przyznany w ubiegłym roku.

Wyróżnienia wręczyli: pierwszy zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk oraz Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Krzysztof Pobuta.

Fot: KWP, Starostwo Powiatowe w Mielcu