Władze Kraju Saary w Powiecie Łańcuckim

09-11-2023

Na zaproszenie Władysława Ortyla Marszałka Województwa Podkarpackiego i Adama Krzysztonia Starosty Łańcuckiego w dniach 8-9 listopada 2023 r. w Łańcucie i Markowej gościła delegacja Kraju Związkowego Saary z Niemiec na czele z Premier Anke Rehlinger. W składzie delegacji byli m.in. David Lindemann Szef Kancelarii Stanu i Pełnomocnik ds. Europejskich, Reinhold Jost Minister Spraw Wewnętrznych, Christine Streichert-Clivot Minister Edukacji, Roland Theis Zastępca Przewodniczącego Komisji Spraw Europejskich w Parlamencie Kraju Saary, Holger Mahnicke Konsulem Generalnym Niemiec w Krakowie oraz Theophil Gallo Starosta Powiatu Saarpfalz, a także Hans Bollinger. Goście z Niemiec spotkali się z Kazimierzem Gołojuchem Posłem na Sejm RP, Piotrem Szopą Dyrektorem Muzeum-Zamek w Łańcucie, Adamem Krzysztoniem Starostą Łańcuckim, Barbarą Pilawą-Kraus Wicestarostą Łańcuckim Członkami Zarządu Powiatu Łańcuckiego Haliną Golec, Janem Kilianem, Marianem Kurkiem, Markiem Ubermanem Przewodniczącym Rady Powiatu Łańcuckiego, Mirosławem Macem Wójtem Gminy Markowa, Marią Ryznar-Fołta Przewodniczącą Rady Gminy Markowa i Prezesem Towarzystwa Przyjaciół Markowej, Romanem Bijakiem przedsiębiorcą i Prezesem Zarządu Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Łańcucie. Zagraniczni goście odwiedzili: w Łańcucie Starostwo Powiatowe, Hotel Sokół, Muzeum-Zamek, w Krzemienicy Bimex-Böllhoff Sp. z o.o., Muzeum Wsi Markowa oraz Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej.
  Poniżej fotorelacja z pobytu w powiecie łańcuckim zagranicznych delegacji.
Tekst i zdjęcia Robert Kochman

Poniżej więcej informacji o wizycie delegacji z Kraju Saary na Podkarpaciu:
www.podkarpackie.pl